Lewandowski zdecydowanym liderem. Jest coraz bliżej korony króla strzelców

Mija 21. kolejka Primera Division, a Robert Lewandowski utrzymuje się na szczycie klasyfikacji strzelców. Piłkarz FC Barcelony ma trzybramkową przewagę nad wiceliderem stawki.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Alex Caparros / Robert Lewandowski
Na Estadio de la Ceramica Robert Lewandowski miał co najmniej dwie klarowne sytuacje bramkowe. Niestety, tym razem doświadczony napastnik nie zdołał wpisać się na listę strzelców, ale za to znakomicie współpracował z klubowymi kolegami.

W pierwszej połowie trwało oblężenie pola karnego Villarrealu. Katalończycy sforsowali defensywę miejscowych w 18. minucie, kiedy reprezentant Polski rozegrał kapitalną, dwójkową akcję z Pedrim. Hiszpański pomocnik odnalazł się w polu karnym i umieścił piłkę w siatce.

Lewandowski nie znalazł sposobu na Pepe Reinę, ale mimo to przyczynił się do zwycięstwa 1:0 FC Barcelony z Villarrealem. W klasyfikacji strzelców Primera Division nic się nie zmieniło.

Filar FC Barcelony pozostaje na pierwszym miejscu i wygląda na to, że nikt nie będzie w stanie zagrozić mu w drodze po nagrodę dla najskuteczniejszego piłkarza ligi. Z 14 trafieniami na koncie Lewandowski wciąż ma przewagę nad Joselu z Espanyolu Barcelona (11 goli).

Być może Joselu zmniejszy stratę do Lewandowskiego w najbliższy poniedziałek (13 lutego). Na zakończenie 21. kolejki jego Espanyol będzie rywalizował z Realem Sociedad.