Wojciech Szczęsny z rozbrajającą szczerością. "Zwykle nam to się dzieje"

Juventus w 22. kolejce podejmował Fiorentinę. Spotkanie zakończyło się skromnym (1:0) zwycięstwem gospodarzy. W 90. minucie Fiorentina wyrównała, ale VAR anulował gola. Wojciech Szczęsny skomentował to w rozbrajający sposób.

Rafał Sierhej
Wojciech Szczęsny WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Ostatnie tygodnie dla Juventus FC nie należą do najłatwiejszych. Właściwie można powiedzieć, że na klub z Turynu spadły bardzo mocne ciosy, które w powietrzu wisiały od naprawdę dosyć długiego czasu.

Mówimy tu oczywiście o karze punktowej, jaką dostało Juve za nieprawidłowości finansowe. Jak na razie zespół ze stolicy Piemontu otrzymał karę w wysokości odjęcia "tylko" piętnastu "oczek" w tabeli Serie A.

Dlatego tak ważne są kolejne zwycięstwa, aby dać sobie szansę na przyzwoity ligowy wynik. W meczu z ACF Fiorentiną długo wydawało się, że Juve wygra skromnie 1:0. W 90. minucie gola na 1:1 strzelili jednak goście.

System VAR, a konkretnie - półautomatycznego wykrywania spalonych, anulował tego gola z powodu minimalnego przekroczenia przepisów. Mówimy tu dosłownie o kilku centymetrach pięty, która delikatnie wystawała za linię wyznaczaną przez defensora Juve.

- Szczerze mówiąc, wydawało mi się to faulem, potem został uznany za spalonego, ale nie byłem tego świadomy. Ale to miłe, pierwszy raz wygrałem po nieuznanym golu w 90. minucie. Zwykle nam się to zdarza - powiedział po meczu Wojciech Szczęsny wyraźnie, odwołując się do sytuacji, w której gola anulowano Arkadiuszowi Milikowi.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"