Włosi jednomyślni ws. Szczęsnego. Tak ocenili polskiego bramkarza

Juventus zremisował z FC Nantes (1:1) w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny. Czy Polak mógł się lepiej zachować przy straconym golu? Zobaczcie opinie włoskich dziennikarzy.

Robert Czykiel
Wojciech Szczęsny Getty Images / Filippo Alfero / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Szczęsny na szóstkę

Wojciech Szczęsny nie miał zbyt dużo pracy w meczu z FC Nantes w ramach 1/16 finału Ligi Europy. Długo się zanosiło na to, że zachowa czyste konto. Juventus FC prowadził do 13. minuty po golu Dusana Vlahovicia i kontrolował wydarzenia na boisku. "Stara Dama" jednak nie popisała się w 60. minucie i Ludovic Blas doprowadził do wyrównania.

Włoskie media są jednak łaskawe dla polskiego bramkarza. Szczęsny nie został obwiniony za utratę gola, a we wszystkich portalach otrzymał notę 6.

"Blas uderzył lewą nogą nie do obrony. Poza tą akcją dla Szczęsnego był to zwykły dzień w pracy" - pisze włoski Eurosport.
Czy Juventus awansuje do 1/8 finału Ligi Europy?