Szalony mecz Paris Saint-Germain. Gwiazda zniesiona na noszach

Kompromitacja była o krok. Paris Saint-Germain pozwoliło Lille OSC na odwrócenie wyniku z 0:2 na 3:2. Finisz należał do uczestnika Ligi Mistrzów, który zapewnił sobie zwycięstwo 4:3 w doliczonym czasie. Neymar opuścił boisko na noszach.

Od lewej: Kylian Mbappe, Neymar i Leo Messi Getty Images / Xavier Laine / Od lewej: Kylian Mbappe, Neymar i Leo Messi
Piłkarze Lille starali się wysoko zawiesić poprzeczkę niepewnym w ostatnich tygodniach graczom PSG. Nie minęła minuta meczu i zrobiło się groźnie dla gospodarzy i musiał interweniować Gianluigi Donnarumma. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź zespołu z Paryża i również bramkarz gości Lucas Chavalier miał za sobą przetarcie.

W 11. minucie skończyły się ostrzeżenia i Paris Saint-Germain wyszło na prowadzenie 1:0. Gospodarze nie potrzebowali dużo czasu na przebicie się przez obronę z Lille. Kylian Mbappe popisał się solowymi zdolnościami i pokonał bramkarza Lille na zakończenie rajdu.

Paryżanie złapali wiatr w żagle i w 17. minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Gospodarze spędzali coraz więcej czasu na połowie przeciwnika, a efektem naporu był gol Neymara po dograniu Vitinhi. Nie radziła sobie defensywa Lille i praktycznie otworzyła drogę do siatki przed Brazylijczykiem. Sytuacja Paris Saint-Germain wydawała się być komfortowa.

Dwa ciosy mogły wywołać drżenie nóg u gości, ale ci ambitnie strzelili gola kontaktowego w 24. minucie. Bafole Diakite ruszył w kierunku bramki Gianluigiego Donnarummy i nie pozwolił reprezentantowi Włoch na zatrzymanie jego strzału. Przy bramce asystował Andre Gomes.

Piłkarze z Paryża starali się uspokoić sytuację na boisku. To oni byli na prowadzeniu i nie chcieli dalszej wymiany ciosów. Bolesną stratą dla uczestnika Ligi Mistrzów była kontuzja Neymara, który z powodu problemu z kostką opuścił boisko na noszach w 51. minucie. Brazylijczyk doznał urazu już po raz drugi w 2023 roku.

W 58. minucie Lille doprowadziło do remisu 2:2 uderzeniem Jonathan Davida z rzutu karnego. Jedenastka została przyznana gościom za przewinienie Marco Verrattiego. Paryżanie byli w szoku, ponieważ musieli zapomnieć o dwubramkowym prowadzeniu. Na dodatek przyjezdni nie zaspokoili swojego apetytu i mieli ochotę na zwycięstwo po odwróceniu wyniku.

Szalona ofensywa Lille przyniosła efekt w 69. minucie. Paryżanie byli jeszcze bardziej oniemiali niż kilka minut wcześniej. Tym razem skuteczny był Jonathan Bamba, który dał prowadzenie 3:2 gościom. Obrona PSG była w kompletnej rozsypce, a Jonathan Bamba został pozostawiony bez opieki i pokonał mocnym uderzeniem Gianluigiego Donnarummę.

PSG uratowało się przed wstydliwą porażką w 87. minucie. Po raz drugi w meczu pokazał się Kylian Mbappe. Francuz był najskuteczniejszym piłkarzem na boisku i uderzeniem w końcówce podstawowego czasu odebrał zaliczkę przeciwnikom. Sędzia niewiele później doliczył aż siedem minut, co wystarczyło gospodarzom na rozstrzygnięcie meczu. Autorem gola na 4:3 był Lionel Messi z rzutu wolnego i po szalonym starciu cieszyli się paryżanie.

24. kolejka Ligue 1:

Paris Saint-Germain - Lille OSC 4:3 (2:1)
4:3 - Lionel Messi 90+5'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Timothe Pembele (75' Carlos Soler), Sergio Ramos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes (33' Juan Bernat) - Vitinha (75' Warren Zaire-Emery), Marco Verratti, Fabian Ruiz (75' Danilo) - Neymar (51' Hugo Ekitike) - Lionel Messi, Kylian Mbappe Lottin

Lille: Lucas Chavalier - Bafore Diakite (66' Gabriel Gudmundsson), Jose Fonte (14' Leny Yoro), Tiago Djalo, Timothy Weah - Angel Gomes (89' Alan Virginius), Benjamin Andre - Andre Gomes, Remy Cabella (88' Carlos Noom), Jonathan Bamba - Jonathan David

Żółte kartki: Verratti, Mbappe (PSG) oraz Diakite, Bamba, David, Andre (Lille)

Sędzia: Willy Delajod

***

Do dwóch meczów w Ligue 1 doszło w sobotę. W starciu OGC Nice z Stade de Reims kibice nie doczekali się gola. Drużyny podzieliły się punktami po bezbramkowych 90 minutach. OGC Nice miał co prawda przewagę w posiadaniu piłki i oddał więcej strzałów, ale tylko jedno z tych uderzeń było celne. Przyjezdni byli niewiele groźniejsi, a na dodatek w 55. minucie Folarin Balogun nie wykorzystał rzutu karnego.

Goli nie zabrakło w meczu RC Strasbourg Alsace z Angers SCO. Najskuteczniejszy na boisku był Habib Diallo, który dwa razy pokonał bramkarza przeciwnika w pierwszej połowie. Angers próbowało gonić po zmianie stron, ale skończyło się na golu na 1:2 Nabila Bentaleba z rzutu karnego. Strasbourg odniósł ważne zwycięstwo w walce o pozostanie w Ligue 1.

OGC Nice - Stade de Reims 0:0

RC Strasbourg Alsace - Angers SCO 2:1 (2:0)
1:0 - Habib Diallo 14'
2:0 - Habib Diallo 42'
2:1 - Nabil Bentaleb (k.) 73'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?