Zespół Przemysława Frankowskiego przerwał złą serię

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

RC Lens wróciło do żywych po serii kiepskich spotkań w Ligue 1. Przemysław Frankowski rozegrał pełne 90 minut, a jego zespół pokonał na własnym stadionie FC Nantes 3:1.

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla drużyny RC Lens. Odkrycie sezonu złapało zadyszkę, co skutkowało czterema meczami z rzędu bez wygranej w Ligue 1.

W niedzielne popołudnie udało się jednak przełamać złą serię i pokonać na własnym boisku FC Nantes 3:1. Być może wpływ na taki, a nie inny obrót wydarzeń miał fakt, że rywale są pomiędzy dwumeczem z Juventusem w Lidze Europy.

Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Przemysław Frankowski. Ani na minutę z ławki nie podniósł się natomiast Łukasz Poręba.

RC Lens - FC Nantes 3:1 (2:1) 1:0 Deiver Machado 34' 2:0 Adrien Thomasson 36' 2:1 Florent Mollet 40' 3:1 Charles Traore 74'

*

Stade Brestois 29 - AS Monaco 1:2 (0:1) 0:1 Aleksandr Gołowin 39' 0:2 Myron Boadu 73' 1:2 Jeremy Le Douaron 86'

FC Lorient - AC Ajaccio 3:0 (2:0) 1:0 Bamba Dieng (k.) 6' 2:0 Romain Faivre 43' 3:0 Julien Ponceau 58'

Stade Rennais - Clermont Foot 63 2:0 (1:0) 1:0 Arnaud Kalimuendo 37' 2:0 Arnaud Kalimuendo 64'

ES Troyes AC - Montpellier HSC 0:1 (0:0) 0:1 Wahbi Khazri 90'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty