AS Roma zatrzymała pościg klubu Pawła Dawidowicza

Hellas Werona punktował w czterech poprzednich meczach Serie A. W niedzielę stanął przed szansą opuszczenia strefy spadkowej po wielu tygodniach, ale przegrał 0:1 z AS Romą. Na boisku byli Paweł Dawidowicz oraz Nicola Zalewski.

Edoardo Bove PAP/EPA / RICCARDO ANTIMIANI / Na zdjęciu: Edoardo Bove
Przygotowania Giallorossich do meczu na Stadio Olimpico były krótsze niż przeciwnika. W czwartek drużyna z Rzymu poniosła porażkę 0:1 z Red Bullem Salzburg w Lidze Europy. W niedzielę powróciła na boisko, a jej przeciwnikiem był co prawda zespół otwierający strefę spadkową, ale rozpędzony w ostatnich tygodniach.

Dopiero w 45. minucie okazało się, że awantura z udziałem Jose Mourinho, wyceniona przez sędziego na żółtą kartkę dla Portugalczyka, nie była najważniejszym wydarzeniem w pierwszej połowie. Krótko przed ostatnim gwizdkiem Ola Solbakken opanował piłkę po podaniu Leonardo Spinazzoli, nie dał się przewrócić Pawłowi Dawidowiczowi i pokonał Lorenzo Montipo strzałem w kierunku dalszego narożnika.

Paweł Dawidowicz pojawił się w podstawowym składzie Hellasu po raz pierwszy od 21 stycznia. Obrońca był kontuzjowany, a w po powrocie do kadry został wprowadzony do gry jako zmiennik w wygranym 1:0 meczu z Salernitaną. Na Stadio Olimpico zagrał od pierwszego gwizdka w przeciwieństwie do będących na ławce gospodarzy Nicoli Zalewskiego i Jordana Majchrzaka.

Skromny wynik utrzymywał się po przerwie. Hellas miał problem z zagrażaniem bramce gospodarzy. Przez godzinę ofensywa, z Ondrejem Dudą w szeregach, potrafiła oddać tylko jedno uderzenie celne na bramkę Ruiego Patricio.

Nicola Zalewski pojawił się na boisku w 70. minucie zamiast strzelca gola Oli Solbakkena. W końcówce mocniej zapachniało drugim trafieniem rzymian niż wyrównaniem, ale wynik 1:0 nie zmienił się z powodu interwencji Lorenzo Montipo.

AS Roma - Hellas Werona 1:0 (1:0)
1:0 - Ola Solbakken 45'

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Chris Smalling, Roger Ibanez - Rick Karsdorp (70' Zeki Celik), Bryan Cristante, Edoardo Bove, Leonardo Spinazzola - Ola Solbakken (70' Nicola Zalewski), Stephan El Shaarawy (87' Georginio Wijnaldum) - Tammy Abraham (15' Andrea Belotti)

Hellas: Lorenzo Montipo - Giangiacomo Magnani, Isak Hien (46' Diego Coppola), Paweł Dawidowicz - Fabio Depaoli, Adrien Tameze, Ondrej Duda, Josh Doig (84' Oliver Abildgaard) - Cyril Ngonge (76' Yayah Kallon) - Darko Lazović (60' Jayden Braaf) - Adolfo Gaich (60' Kevin Lasagna)

Żółte kartki: Smalling (Roma) oraz Hien, Ngonge (Hellas)

Sędzia: Simone Sozza

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AS Roma awansuje w tym sezonie do Ligi Mistrzów?