Real Madryt - Atletico Madryt: gdzie obejrzeć? Czy będzie stream online?

Na 25 lutego przewidziane zostały derby Madrytu. Real Madryt rywalizować będzie z ekipą Atletico Madryt. Zanosi się na niemałe emocje. Oglądaj na żywo, online na Eleven Sports w Pilot WP.

Mateusz Domański
piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Do konfrontacji Realu Madryt z Atletico Madryt dojdzie w ramach 23. kolejki La Ligi. Szykuje się naprawdę dobre widowisko. Dlaczego warto śledzić ten mecz na platformie Pilot WP? Choćby dlatego, że to derby Madrytu, a tego typu spotkania - jak mawiał klasyk - rządzą się swoimi prawami i zwykle są gwarancją wielkich emocji, a czasami też przynoszą sporo niespodzianek.

Na uwagę zasługuje również fakt, że obie ekipy z Madrytu znajdują się w czołówce tabeli najwyższej hiszpańskiej klasy rozgrywkowej. Z pewnością jednak fani tych drużyn chcieliby jeszcze lepszych wyników swoich ulubieńców. Real obecnie plasuje się na fotelu wicelidera i do pierwszej FC Barcelony traci osiem punktów. To dość duża różnica.

Oglądaj na żywo, online na Eleven Sports w Pilot WP
Na koncie "Królewskich" na razie pojawiło się 51 "oczek". Ten dorobek to efekt szesnastu triumfów, trzech remisów, a także trzech porażek. Bilans bramkowy Realu to 46 zdobytych bramek i 17 straconych goli. Ostatnimi czasy Real notował zarówno lepsze, jak i słabsze występy. W pięciu poprzednich meczach La Ligi trzykrotnie wygrywał, raz przegrał i raz zremisował.

Lepszą formę ma Atletico Madryt. Ten zespół w pięciu ostatnich kolejkach zanotował cztery wygrane i raz podzielił się punktami z drużyną przeciwną. Jeżeli natomiast chodzi o sytuację w tabeli, to Atletico aktualnie jest czwarte, z dorobkiem 41 punktów. Madrytczycy strzelili 31 goli, a poza tym stracili 17 bramek. Atletico dwunastokrotnie cieszyło się z triumfów, pięć razy zremisowało, a także pięciokrotnie zostało pokonane przez rywali.

Gdzie transmisja z meczu Real Madryt - Atletico Madryt?

Mecz Realu Madryt z Atletico Madryt odbędzie się już 25 lutego 2023 roku. Bezpośrednia transmisja z tego pojedynku dostępna będzie na platformie Pilot WP. Spotkanie będzie można śledzić na kanale Eleven Sports 1.

Przekaz live wystartuje o godzinie 18:25. Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się natomiast pięć minut później. Która drużyna tym razem cieszyć będzie się ze zwycięstwa w derbach Madrytu? Teoretycznie faworytem jest ekipa Realu, jednak wiadomo, że sport lubi zaskakiwać, więc absolutnie nie można skreślać zespołu Atletico.

Real Madryt - Atletico Madryt: wyniki ostatnich bezpośrednich meczów

Po raz ostatni te dwa zespoły spotkały się 26 stycznia 2023 roku, a więc całkiem niedawno. Wówczas derby Madrytu odbyły się w ramach ćwierćfinału Pucharu Króla. Pojedynek miał bardzo zacięty przebieg. Po dwóch połowach było 1:1, co poskutkowało dogrywką. W niej lepiej wypadł Real, który ostatecznie zwyciężył 3:1.

Wcześniejsza konfrontacja tych ekip miała miejsce 18 września 2022 roku, kiedy to Real pokonał Atletico 2:1. 8 maja 2022 roku górą było natomiast Atletico, a jeszcze prędzej - 12 grudnia 2021 roku - Real wygrał 2:0. 7 marca 2021 roku konfrontacja tych dwóch ekip zakończyła się remisem 1:1.