AS Roma naprawiła błędy. Nicola Zalewski zostaje w Lidze Europy

AS Roma awansowała do najlepszej "16" Ligi Europy dzięki zwycięstwu 2:0 z Red Bullem Salzburg. W jedenastce Giallorossich nie zabrakło Nicoli Zalewskiego. Z atutu własnego boiska skorzystał również Union Berlin.

Nicola Zalewski Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Nicola Zalewski
AS Roma w poprzednim roku podniosła trofeum za zwycięstwo w Lidze Konferencji Europy. Obecnie stara się o powrót do Ligi Mistrzów, a szanse na to są dwie w Serie A i w Lidze Europy. Na drugim z frontów pojawił się problem już w pierwszym wiosennym meczu, ponieważ Giallorossi ponieśli porażkę 0:1 z Red Bullem Salzburg. Postanowili odrobić stratę w rewanżu na Stadio Olimpico.

AS Roma była skuteczniejsza w rewanżu, a szczególnie udany był kwadrans poprzedzający przerwę, w którym zrobiło się 2:0. Andrea Belotti wepchnął piłkę głową do bramki, a wynik podwyższył uderzeniem z powietrza Paulo Dybala po dośrodkowaniu Leonardo Spinazzoli. Nicola Zalewski był na boisku przez 81 minut, a jego zmiennikiem był Rick Karsdorp.

Union Berlin zremisował bezbramkowo w dwóch wcześniejszych meczach. Taki wynik w pierwszym starciu z Ajaksem był dobrym prognostykiem, ale podzielenie się punktami z Schalke w Bundeslidze wprowadziło trochę niepokoju. Do wyeliminowania Ajaksu potrzeba było lepszej skuteczności.

Union nastawił celownik i w 20. minucie objął prowadzenie strzałem z rzutu karnego Robina Knoche. Wpakował piłkę do bramki, choć Geronimo Rulli wyczuł jego intencję. Gol na 2:0 w 44. minucie to z kolei sprawka Josipa Juranovicia. Były obrońca Legii Warszawa przymierzył zza linii pola karnego. Juranović dorzucił jeszcze asystę przy ustalającym wynik golu na 3:1 Danilho Doekhiego.