Szalona pogoń Betisu. Outsider krok od niespodzianki

Sporo emocji było w pierwszym meczu 23. kolejki La Liga. Zamykający tabelę gracze Elche prowadzili z Realem Betisem 2:0, ale to goście ostatecznie zwyciężyli 3:2.

Michał Piegza
Joaquin (Real Betis) PAP/EPA / Manuel Lorenzo / Na zdjęciu: Joaquin (Real Betis)
Piłkarze Elche szanse na utrzymanie w La Liga mają jedynie matematyczne. Drużyna kilka tygodni temu odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, a w kolejnych meczach psuje rywalom sporo krwi.

Tak było również w piątek, na początek 23. kolejki. Gospodarze w potyczce z walczącym o prawo gry w europejskich pucharach Betisem, już po dziewięciu minutach prowadzili 2:0. Wynik miejscowi otworzyli po rzucie karnym.

Goście bramkowy kontakt złapali po "jedenastce", którą Borja Iglesias wykorzystał w 65. minucie. Cztery minuty później już był remis. Kwadrans wcześniej sędzia wyrzucił z boiska zawodnika Elche.

Nerwowo było na boisku w końcówce. Najpierw sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Betisu, ale Borja Iglesias tym razem nie był w stanie pokonać Edgara Badii. W doliczonym czasie z boiska wyleciał kolejny gracz gospodarzy, a sędzia podyktował czwarty rzut karny. Bramkę na wagę wygranej Realu Betis zdobył Willian Jose.

Elche CF - Real Betis 2:3 (2:0)
1:0 - Fidel (k.)7'