Mur AC Milanu padł pod naporem Fiorentiny

AC Milan nie stracił gola w czterech wcześniejszych meczach. Tym razem jego obrona skapitulowała i Rossoneri zostali pokonani 1:2 przez ACF Fiorentinę. Nie popisała się Atalanta, które zremisowała bezbramkowo z Udinese Calcio.

Nicolas Gonzalez (z lewej) cieszy się z gola PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Nicolas Gonzalez (z lewej) cieszy się z gola
W 25. kolejce sześciu włoskich pucharowiczów zostało połączonych w trzy pary. W piątek Lazio jako pierwsze w sezonie Serie A podbiło stadion Napoli, a mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla rzymian. W sobotę ACF Fiorentina podjęła AC Milan prowadzony przez jej byłego szkoleniowca Stefano Piolego.

Fiorentina zapewniła sobie zwycięstwo 2:1 w drugiej połowie. To wtedy przerwała serię meczów Rossonerich bez straconego gola. Nicolas Gonzalez pokonał Mike'a Maignana miękkim strzałem z rzutu karnego, a druga bramka padła w końcówce podstawowego czasu za sprawą uderzenia Luki Jovicia. AC Milan odpowiedział dopiero w doliczonych minutach golem kontaktowym Theo Hernandeza. Rossoneri ponieśli drugą z rzędu porażkę na Stadio Artemio Franchi.

Atalanta mogła skorzystać z dobrodziejstw terminarza i zostać wygranym kolejki w górnej połowie tabeli. Warunkiem było wykonanie własnego zadania i odniesienie zwycięstwa z Udinese Calcio. Atalanta zwolniła po dobrym rozpoczęciu rundy wiosennej, ale i Zebrette są cieniami samych siebie z pierwszych tygodni sezonu. Konfrontacja w Bergamo zakończyła się bezbramkowym remisem i Neroblu nie poprawili znacząco sytuacji w rywalizacji o powrót do Ligi Mistrzów.

W pierwszym sobotnim meczu zmierzyli się Monza z Empoli. Obu klubom marzy się przeskoczenie do górnej połowy tabeli. Beniaminek był przed rozpoczęciem kolejki na 11. miejscu z przewagą zaledwie punktu nad 13. zespołem z Toskanii. Można strzeliła po jednym golu w obu połach meczu i powiększyła przewagę nad przeciwnikiem w tabeli dzięki zwycięstwu 2:1. Sebastian Walukiewicz pozostał na ławce rezerwowych Empoli.