Ligue 1: problemy Paris Saint-Germain w starciu z FC Nantes. Historyczny wyczyn Kyliana Mbappe

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain

W spotkaniu 26. kolejki Ligue 1 broniące mistrzowskiego tytułu Paris Saint-Germain po niełatwej przeprawie pokonało u siebie FC Nantes 4:2. Natomiast swoją 201. bramkę dla PSG zdobył Kylian Mbappe i został najlepszym strzelcem w historii klubu.

PSG co oczywiste przystępowało do starcia z Nantes w roli zdecydowanego o faworyta i po ostatnich wygranych z Lille OSC (4:3) oraz Olympique Marsylia (3:0). Paryżanie chcieli w sobotę zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił, gdyż w środę czeka ich bardzo ważna rewanżowa potyczka z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów (ekipa z Paryża przegrała pierwszą konfrontację z mistrzem Niemiec 0:1).

Podopieczni Christophe'a Galtiera spokojnie rozpoczęli rywalizację, ale już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Nuno Mendes płasko dośrodkował z lewej strony pola karnego, a Lionel Messi wyprzedził Nicolasa Palloisa i pokonał Albana Lafonta.

Mistrzowie Francji nie zamierzali zwalniać tempa i po niespełna 300 sekundach mieli już dwa gole przewagi. Niefortunnie po zagraniu Mendesa interweniował Jaouen Hadjam, który posłał piłkę do własnej bramki.

Kiedy wydawało się, że paryska drużyna spokojnie kontroluje boiskowe wydarzenia, przyjezdni strzelili gola kontaktowego. W 31. minucie Ludovic Blas uderzył z lewej strony pola karnego, zaś ogromny błąd popełnił Gianluigi Donnarumma, który był źle ustawiony i przepuścił futbolówkę do siatki.

To trafienie Blasa podbudowało zespół Nantes, który jeszcze przed przerwą za sprawą celnej główki w wykonaniu Ignatiusa Ganago doprowadził do remisu 2:2. Przy tej bramce asystę z rzutu rożnego zaliczył Florent Mollet.

Po zmianie stron podrażnieni zawodnicy ze stolicy Francji chcieli odzyskać prowadzenie, co im się udało w 60. minucie. Wówczas precyzyjną wrzutką z narożnika pola karnego popisał się Kylian Mbappe, a skutecznie główkował Danilo.

Później swojego dwieście pierwszego gola dla PSG szukał Mbappe, który dopiął swego już w doliczonym czasie gry po podaniu od rezerwowego Timothee'ego Pembele. Reprezentant Francji po przyjęciu piłki obrócił się z rywalem na plecach i pewnym uderzeniem ustalił wynik tej trudniej dla paryżan konfrontacji, a zarazem został najlepszym strzelcem w historii Paris Saint-Germain.

Ligue 1, 26. kolejka:

Paris Saint-Germain - FC Nantes 4:2 (2:2) 1:0 - Lionel Messi 12' 2:0 - Jaouen Hadjam 17' (sam.) 2:1 - Ludovic Blas 31' 2:2 - Ignatius Ganago 38' 3:2 - Danilo 60' 4:2 - Kylian Mbappe 90+2'

Paris Saint-Germain: Gianluigi Donnarumma - Nordi Mukiele (71' Carlos Soler), Sergio Ramos, Marquinhos (76' El Chadaille Bitshiabu), Nuno Mendes - Vitinho, Danilo, Fabian Ruiz - Warren Zaire-Emery (86' Timothee Pembele) - Lionel Messi, Kylian Mbappe.

FC Nantes: Alban Lafont - Fabien Centonze, Andrei Girotto, Nicolas Pallois (70' Joao Victor), Jean-Charles Castelletto, Jaouen Hadjam (70' Moses Simon) - Ludovic Blas, Samuel Moutoussamy, Moussa Sissoko (80' Evann Guessand), Florent Mollet (69' Mostafa Mohamed) - Ignatius Ganago (81' Marcus Coco).

Żółte kartki: Andrei Girotto, Jaouen Hadjam (FC Nantes).   Sędziował: Jeremy Stinat.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Paris Saint-Germain wygra wszystkie mecze do końca sezonu 2022/2023 Ligue 1?