Ma 22 a nie 18 lat?! "Niemiecki futbol czeka wstrząs"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Edith Geuppert - GES Sportfoto / Youssoufa Moukoko
Getty Images / Edith Geuppert - GES Sportfoto / Youssoufa Moukoko
zdjęcie autora artykułu

Niemiecka piłka nożna być może stoi u progu potężnej afery. Pojawiły się poważne wątpliwości, co do prawdziwego wieku Youssoufy Moukoko.

Youssoufa Moukoko jest uważany za "cudowne dziecko" niemieckiego futbolu. Piłkarz w wieku 16 lat został najmłodszym zawodowcem w Bundeslidze, a mając 18 lat był najmłodszym uczestnikiem mistrzostw świata w historii reprezentacji Niemiec.

Teraz pojawił się jednak dokument, który poddaje w wątpliwość wiek zawodnika Borussii Dortmund! Czy historię "cudownego dziecka" niemieckiej piłki trzeba będzie pisać od nowa? - pyta tygodnik "Bunte".

Moukoko, według wcześniejszych doniesień, miał urodzić się 20 listopada 2004 r. w Kamerunie. Kiedy miał 10 lat, jego biologiczny ojciec przywiózł go do Niemiec.

Tyle, że z danych zawartych w akcie urodzenia wschodzącej gwiazdy futbolu - niedawno decyzją sądu dokument został odtajniony - wynika, że Moukoko przyszedł na świat... 19 lipca 2000 r.!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: dla takich akcji przychodzi się na stadion

"Jeśli to wszystko okaże się prawdą i wydany w Jaunde akt urodzenia o numerze 4621/2000 jest prawdziwym aktem urodzenia Youssoufy Moukoko, to niemiecki futbol czeka wstrząs. Moukoko właśnie otrzymał Złoty Medal Fritza Waltera od Niemieckiego Związku Piłki Nożnej jako najlepszy zawodnik w swoim roczniku. Roczniku 2004!" - podsumowuje "Bunte".

Metryka 2-krotnego reprezentanta Niemiec wzbudzała wątpliwości już kilka lat temu. - To jest niezwykłe, że 12-latek ma sylwetkę 17-latka. Aktom urodzenia z afrykańskich krajów nie można ufać - mówił dla portalu derwesten.de Joachim Schubert, były lekarz VfL Bochum i reprezentacji Togo (więcej TUTAJ).

Prawnik, który reprezentuje Moukoko, stanowczo jednak zaprzeczył sensacyjnym doniesieniom mediów. "Data urodzenia Youssoufy to 20 listopada 2004 r." - podkreślił.

Zobacz: Burza wokół cudownego dziecka Borussii Dortmund. "Jego wiek mógł zostać oszacowany"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty