Liga Europy: skromna zaliczka Juventusu FC przed rewanżem z SC Freiburg

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Filippo Alfero - Juventus FC / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Getty Images / Filippo Alfero - Juventus FC / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy 2022/2023 Juventus FC, którego zawodnikami są Wojciech Szczęsny (rozegrał cały mecz) i Arkadiusz Milik (poza kadrą z powodu urazu), pokonał u siebie SC Freiburg 1:0.

Juventus przystępował do czwartkowej rywalizacji z Freiburgiem w roli faworyta i zamierzał przed własną publicznością wypracować sobie zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym.

Dlatego też piłkarze Starej Damy od samego początku mocno ruszyli na rywala z Niemiec, a kolejne ataki gospodarzy napędzał będący w dobrej formie Angel Di Maria.

W 13. minucie Adrien Rabiot był bliski wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale jego strzał z kilku metrów dość szczęśliwie obronił Mark Flekken.

Zresztą dzięki Flekkenowi przyjezdni nie przegrywali po pierwszej połowie starcia, gdyż uporał się on z uderzeniami między innymi Juana Cuadrado oraz Dusana Vlahovicia.

Podopieczni Massimiliano Allegriego mieli przewagę optyczną, praktycznie bezrobotny był Wojciech Szczęsny, jednakże Juve przed przerwą nie było w stanie sforsować defensywy przeciwnika.

Turyńczycy dopięli swego już po zmianie stron. W 53. minucie dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Filip Kostić, zaś znakomicie główkował niezawodny w ostatnim czasie Di Maria.

Później miejscowi piłkarze już tak nie forsowali tempa, co mogło się na nich zemścić. Lucas Holer trafił do siatki, ale po wideoweryfikacji (VAR) sędzia nie uznał tego gola dla przyjezdnych, gdyż wcześniej jeden z piłkarzy Freiburga zagrał piłkę ręką.

W końcówce tej batalii działo się w zasadzie niewiele. Juventus FC starał się kontrolować boiskowe wydarzenia i ostatecznie dowiózł skromne zwycięstwo do ostatniego gwizdka greckiego sędziego Anastasiosa Sidiropulosa.

Rewanż odbędzie się w przyszły czwartek (16 marca 2023 r.) o godzinie 18:45.