Komfort klubów Polaków w Lidze Konferencji Europy

Łukasza Fabiańskiego i Marcina Bułki zabrakło w pierwszych meczach o wejście do ćwierćfinałów Ligi Konferencji Europy. Ich zespoły West Ham United oraz OGC Nice są w dobrej sytuacji po wyjazdowych zwycięstwach.

piłkarze OGC Nice PAP/EPA / DUMITRU DORU / Na zdjęciu: piłkarze OGC Nice
West Ham United jest jednym z głównych kandydatów do podniesienia trofeum za zwycięstwo w Lidze Konferencji Europy i nie zmieniają tego niepowodzenia w Premier League. W poprzednim sezonie londyńczycy dotarli do półfinału Ligi Europy, a jesienią okazali się najlepsi w grupie kolejnego pucharu. West Ham rozpoczął rywalizację z AEK-iem Larnaka na wyjeździe z Alphonsem Areolą w bramce, a bez kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego w kadrze.

West Ham zdobył prowadzenie w 38. minucie dzięki strzałowi Michaila Antonio. Piłkarz gości został pozostawiony bez opieki w pobliżu bramki cypryjskiego zespołu i główkował obok bezradnego golkipera na 1:0 po dośrodkowaniu Saida Benrahmy. Bramkarz AEK-u Larnaka praktycznie nie podjął również interwencji w czasie doliczonym do pierwszej połowy, kiedy to Antonio uderzył na 2:0 zza pola karnego.

Na boisku zabrakło również Marcina Bułki zamiast którego w OGC Nice wystąpił Kasper Schmeichel. Drużyna z Ligue 1 wybrała się do Kiszyniowa i powalczyła z Sheriffem Tyraspol. OGC Nice zdobyło prowadzenie 1:0 w czasie doliczonym do pierwszej połowy meczu, kiedy to do bramki trafił Ayoub Amraoui. Zrobił to świetnym strzałem z okolicy narożnika pola karnego za kołnierz bramkarza Sheriffa.

Znajomy z grupy Lecha Poznań - Villarreal CF wybrał się do Belgii, a jego przeciwnikiem był RSC Anderlecht. Na pierwszego gola w tej rywalizacji trzeba było czekać krócej niż w pozostałych meczach. Manu Trigueros strzelił na 1:0 dla hiszpańskiego zespołu z bliska po dograniu Samuela Chukwueze. Gościom nie udało się utrzymać zaliczki, a trafienie na 1:1 Andersa Dreyera było ozdobą meczu.