Czołówka eWinner II ligi stanęła. Lider nie wykorzystał okazji

Kotwica Kołobrzeg nie potrafiła zapunktować tak samo jak KKS 1925 Kalisz oraz Polonia Warszawa. Jej mecz z Wisłą Puławy zakończył się wynikiem 1:2. Także trzy gole padły w konfrontacji rezerw Lecha Poznań oraz Zagłębia Lubin.

piłkarze Kotwicy Kołobrzeg Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg
Piłkarze Wisły Puławy i Kotwicy Kołobrzeg próbowali wykorzystać sobotnie porażki 0:1 KKS-u 1925 Kalisz z Motorem Lubin oraz Polonii Warszawa ze Zniczem Pruszków. Lider z Kołobrzegu mógł umocnić się na pierwszym miejscu w tabeli, a Wisła mogła zbliżyć się na dystans dwóch punktów do lokat premiowanych awansem.

Na swoim postawiła Wisła. Gospodarze zdobyli prowadzenie w 26. minucie strzałem Przemysława Skałeckiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym samym Kotwica straciła minimum gola w trzecim meczu rundy wiosennej. Kołobrzeżanie zdołali odpowiedzieć krótko przed przerwą, a uderzenie na 1:1 oddał Paweł Łysiak na zakończenie indywidualnego ataku. Rozstrzygnięcie zapadło już w czasie doliczonym do drugiej połowy meczu, a gola na 2:1 zdobył Dawid Retlewski, czyli były napastnik Kotwicy w zespole z Puław.

Zagłębie II Lubin mogło poprawić humory w klubie po porażce pierwszego zespołu z Pogonią Szczecin w PKO Ekstraklasie. Miedziowi wybrali się do Wronek na starcie z Lechem II Poznań. Pierwszym zadaniem dla nich było poprawienie gry w obronie, ponieważ w rundzie wiosennej tracili gole na potęgę.

Zadania nie udało się wykonać. Lech II Poznał wykorzystał błędy lubinian i zwyciężył 2:1. Do bramki przymierzył między innymi Szymon Pawłowski, który w zimowym oknie transferowym powrócił do Lecha. Zagłębie było stać na jedno trafienie w końcówce podstawowego czasu. Rafał Adamski pokonał Artura Rudkę, ale tak jemu, jak również pozostałym zawodnikom z Lubina zabrakło sposobu na doprowadzenie do remisu.

22. kolejka eWinner II ligi:

Wisła Puławy - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:1)
1:0 - Przemysław Skałecki 26'
1:1 - Paweł Łysiak 42'
2:1 - Dawid Retlewski 90'

Lech II Poznań - Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0)
1:0 - Filip Wilak (k.) 23'
2:0 - Szymon Pawłowski 76'
2:1 - Rafał Adamski 88'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?