ŁKS Łódź wcisnął bramkę w ostatniej chwili. Rycerze Wiosny ocalili pozycję lidera

Po obiecującym początku piłki w piłce było niewiele. Ale byli cierpliwi do samego końca i zostali za to wynagrodzeni. Piłkarze ŁKS-u Łódź pokonali u siebie Stal Rzeszów 1:0 w 23. kolejce Fortuna I Ligi i zachowali fotel lidera rozgrywek.

Krzysztof Sędzicki
Pirulo (z lewej) i Nelson Balongo (z prawej) Materiały prasowe / Radosław Jóźwiak/Cyfrasport/ŁKS Łódź / Na zdjęciu: Pirulo (z lewej) i Nelson Balongo (z prawej)
Łodzianie przed tygodniem przegrali w Niepołomicach z Puszczą 0:1 i tym samym końca dobiegła ich seria trzynastu meczów bez porażki. W drużynie - jak mówił - trener Kazimierz Moskal - wielkiego "halo" z tego nie robili, bo porażka każdemu może się przytrafić.

- Fizycznie jesteśmy dobrze przygotowani, nie mamy z tym problemu. Wiadomo, że każde akcje napędzają drużynę i każdy zawodnik łapie większą pewność siebie. Ofensywny styl to coś, co chcemy robić, z każdym meczem pokazywać się z bardzo dobrej strony - to już słowa Kamila Dankowskiego z przedmeczowej konferencji prasowej.

Biało-czerwono-biali przez pierwszy kwadrans stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia, ale żadnej z nich nie wykorzystali. W ósmej minucie centrostrzał Milana Spremo odbił z trudem Krzysztof Bąkowski, chwilę później bramkarz Stali czujnie zachował się przy dośrodkowaniu Pirulo, a po kolejnej minucie fatalne pudło po błędzie rzeszowskiej defensywy zaliczył Nelson Balongo.

Później tempo meczu zdecydowanie siadło, a godna odnotowania tak naprawdę okazja gości, kiedy to dośrodkowanie Piotra Głowackiego głową zamykał Krzysztof Danielewicz i minimalnie się pomylił.

Trzy minuty ŁKS dostał kolejny prezent, ale z niego nie skorzystał. Bąkowski wybił piłkę prosto pod nogi Nelsona Balongo, tyle że napastnik gospodarzy wbiegł w pole karne i... za późno zebrał się do oddania strzału. Kibice na Stadionie Króla zaintonowali przyśpiewkę, której fragment brzmi: "Jeden jest klub w Polsce, co tak pięknie w piłkę gra". Ale chyba tego dnia nie chodziło im o ich ulubieńców.

Pięknej gry z obu stron było jak na lekarstwo. W drugiej połowie bliższy zdobycia bramki był jednak ŁKS, choć ataki wykańczane przez debiutującego w zespole Macieja Śliwy czy rezerwowego Piotra Janczukowicza nie były wielkim zagrożeniem dla bramki Krzysztofa Bąkowskiego.

Ale finalnie szczęście uśmiechnęło się do Rycerzy Wiosny. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry dośrodkowanie Kamila Dankowskiego głową z drugiego metra zamknął niepilnowany Władysław Ochronczuk i uratował trzy punkty dla swojego zespołu.

Tym samym Łódzki Klub Sportowy pozostał liderem Fortuna I Ligi. Za tydzień w meczu na szczycie zespół Kazimierza Moskala zagra w Gliwicach z wiceliderem, Ruchem Chorzów.