Hat-trick asyst. Arsenal wypunktował Fulham

Nie było niespodzianki w małych derbach Londynu. Arsenal bez żadnych problemów pokonał Fulham 3:0 i utrzymał pięciopunktową przewagę nad goniącym go Manchesterem City.

Tomasz Galiński
piłkarze Arsenalu FC Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
Jeśli którykolwiek kibic Manchesteru City łudził się, że Fulham może urwać punkty w starciu z Arsenalem, to bardzo szybko został sprowadzony na ziemię.

Kanonierzy od samego początku - mówiąc kolokwialnie - usiedli na rywala, narzucili swoje warunki gry i po prostu wypunktowali zespół gospodarzy.

Strzelanie zaczął w 16. minucie Antonee Robinson, gdy pokonał własnego bramkarza, ale na jego szczęście VAR anulował gola z powodu centymetrowego spalonego. Tyle, że było to jedynie odroczenie wyroku. Pięć minut później Leandro Trossard precyzyjnie zacentrował z rzutu rożnego, a prowadzenie przyjezdnym dał Gabriel Magalhaes.

Po kolejnych pięciu minutach Trossard miał już dwie asysty - tym razem celną główką popisał się Gabriel... Martinelli. Z kolei w ostatniej akcji pierwszej połowy belgijski skrzydłowy dorzucił trzecią asystę, choć akurat tu całą robotę zrobił Martin Odegaard, który opanował piłkę w polu karnym, na dużym spokoju ograł trzech rywali i pewnie trafił do bramki.

Po przerwie wynik już się nie zmienił, a z perspektywy fanów Arsenalu najważniejszą informacją jest powrót do gry Gabriela Jesusa. Brazylijczyk wszedł na murawę w 77. minucie i był to dla niego pierwszy mecz po kontuzji kolana.

Fulham FC - Arsenal FC 0:3 (0:3)
0:1 Gabriel Magalhaes 21'
0:2 Gabriel Martinelli 26'
0:3 Martin Odegaard 45+2'

Tomaszewski wbił szpilkę Lechowi. "Jakby obuchem w łeb"