Kolejny dzień w biurze Zawady. 12. gol w sezonie! [WIDEO]

Oskar Zawada kolejny raz pokazał klasę na australijskich boiskach. Polak zapewnił Wellington Phoenix trzy punkty w meczu z FC Sydney (1:0).

Rafał Szymański
gol Zawady Twitter / Wellington Phoenix / Na zdjęciu: gol Zawady
W meczu drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli Wellington Phoenix podejmowało FC Sydney. Po stronie gospodarzy nie mogło zabraknąć jednego z najskuteczniejszych piłkarzy ligi, Oskara Zawady.

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie i właśnie polski napastnik odegrał pierwszoplanową rolę. W 21. minucie Lucas Mauragis dokładnie dośrodkował w kierunku Zawady, który bez żadnego problemu poradził sobie z Joelem Kingiem, po czym strzałem głową posłał piłkę do siatki.

Później rezultat się nie zmienił. Wellington Phoenix w ostatecznym rozrachunku wygrało 1:0 i po 20. serii gier zajmuje piąte miejsce w tabeli A-League z czteropunktową przewagą nad FC Sydney.

Zawada jest w świetnej formie strzeleckiej i znalazł drogę do siatki w czwartym meczu ligowym z rzędu. W bieżących rozgrywkach 27-letni snajper zdobył łącznie 12 bramek - lepsi od niego pod tym względem są jedynie Jason Cummings (14 goli) oraz Jamie MacLaren (18 goli).

Wellington Phoenix - FC Sydney 1:0 (1:0)
1:0 - Oskar Zawada 21'

Trenerzy Warty i Cracovii nie zakłamywali rzeczywistości. "Mecz nie był najwyższych lotów"