Zmiana warty za plecami Lewandowskiego. Sprawdź klasyfikację strzelców

Robert Lewandowski wrócił do składu FC Barcelony i niewiele zdziałał w starciu z Athletikiem Bilbao (1:0). Niemniej jednak Polak pozostaje najskuteczniejszym piłkarzem ligi hiszpańskiej.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Kapitan reprezentacji Polski wrócił na boisko po dwumeczowej absencji związanej z kontuzją. Xavi postawił na Roberta Lewandowskiego od pierwszej minuty niedzielnego spotkania z Athletikiem Bilbao.

Tym razem na miano bohatera FC Barcelony zapracował sobie klubowy kolega "Lewego". Tuż przed zmianą stron Raphinha dopadł do piłki po zagraniu Sergio Busquetsa, a następnie znalazł sposób na Julena Agirrezabalę. Ekipa Xaviego wygrała 1:0 z Athletikiem - był to kolejny ważny krok w drodze po mistrzowski tytuł

Przez 90 minut Lewandowski miał swoje sytuacje bramkowe, lecz nie zdołał wykorzystać żadnej z nich. Z 15 trafieniami na koncie 34-latek jest liderem klasyfikacji strzelców Primera Division. Niestety, jego przewaga nad grupą pościgową jest coraz mniejsza.

Najpoważniejszymi rywalami Polaka w wyścigu po koronę króla strzelców są Enes Unal z Getafe CF oraz Joselu z Espanyolu Barcelony - w 25. kolejce ligowej obaj ci zawodnicy poprawili swoje statystyki i mają po 12 bramek w dorobku.