"Idiotyzm nieprawdopodobny". Tomaszewski wściekły

Zdjęcie okładkowe artykułu: ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Jan Tomaszewski (drugi od lewej) na finale PP sezonu 2015/16.
ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Jan Tomaszewski (drugi od lewej) na finale PP sezonu 2015/16.
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski zdziesiątkowana przez kontuzje szykuje się do pierwszego meczu pod wodzą Fernando Santosa. Jan Tomaszewski w bardzo mocnych słowach wypowiedział się o tym, jak PZPN komunikuje problemy zdrowotne kadrowiczów.

[tag=20672]

Fernando Santos[/tag] w końcówce stycznia oficjalnie przejął stery w reprezentacji Polski. Atmosfera, która pozostała w kadrze po Czesławie Michniewiczu nie należy do najprzyjemniejszych.

Wydaje się, że zmienić to mogą tylko zwycięstwa. Reprezentacja Polski nie podejdzie do najbliższych spotkań w swoim najmocniejszym składzie. Z listy powołanych przez Portugalczyka wypadło kilku zawodników.

Niektórzy z nich, jak Kamil Piątkowski, nie przyjechali do Polski, a inni musieli z niej wyjechać. Taka postawa nie podoba się bardzo Janowi Tomaszewskiemu. Były bramkarz w mocnych słowach wypowiedział się o tym, co dzieje się w kadrze i jej otoczeniu.

- Ja to mówiłem od razu po tym szpitalu i prześwietleniu. I tak się chłopak zachował kapitalnie i przyjechał w przeciwieństwie do Piątkowskiego i to dla mnie jest niezrozumiałe, bo zawodnicy kadry mają się stawić na zgrupowania i lekarz kadry ma ustalić, czy piłkarz będzie grał, czy nie. (...) No to idiotyzm nieprawdopodobny. Kto robi tajemnice z tego, jakie są kontuzje - powiedział w łączeniu z "Super Expressem".

- W klubach wiedzą, czy kontuzja głowy, czy nogi, czy ręki, czy żeber. A tu zawodnik kontuzjowany wyjechał do klubu - w przypadku Kozłowskiego. Zawodnik kontuzjowany w przypadku Bereszyńskiego zostaje w kadrze. Czy tam w PZPN powariowali wszyscy? Z czego wy robicie tajemnice? - dodał.

Pierwszy mecz pod wodzą Fernando Santosa reprezentacja Polski zagra 24 marca. Jej wyjazdowym rywalem będą wówczas Czesi. Pierwszy gwizdek sędziego tego spotkania o godzinie 20:45.

Czytaj także: Z mundialu będą wracać w strachu. Grozi im nawet kara śmierci Tragedia w Katarze. Pojechał tam, by zajmować się mundialem

ZOBACZ WIDEO: El Clasico, powołania do reprezentacji Polski i Ekstraklasa - Z Pierwszej Piłki #34

Źródło artykułu: WP SportoweFakty