Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Ważna decyzja dla Warty Poznań. Są pieniądze na rozbudowę infrastruktury

Dobre wieści dla Warty Poznań. Klub z Drogi Dębińskiej otrzymał dofinansowanie na rozbudowę infrastruktury i prace ruszą jeszcze w tym roku.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Zieloni robią co mogą, by jak najszybciej powrócić do domu i rozgrywać ligowe spotkania w stolicy Wielkopolski. Do tej pory w "ogródku" wybudowano sztuczne oświetlenie, zakończono też montaż systemu podgrzewania murawy.

Dobiegają końca prace projektowe nowego stadionu, a najbliższym etapem będzie budowa dwóch nowych boisk treningowych - jednego ze sztuczną nawierzchnią, drugiego z naturalną. Oba powstaną w miejscu obecnych boisk przy Drodze Dębińskiej.

Ponad 8 mln zł dofinansowania

Inwestycja została wyceniona na 14,5 mln zł, a większość kosztów zostanie pokryta z dofinansowania przyznanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

ZOBACZ WIDEO: Grzegorz Krychowiak wróci do reprezentacji Polski? "Nie wykluczam tego"
Kwota tego dofinansowania to 8,252 mln zł. Pozostałą część pokryją środki z budżetu miasta.

Pieniądze, które otrzyma Warta, pochodzą z "Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej", ogłoszonego w ubiegłym roku. Cała pula na tę inicjatywę to 114 mln zł, a dotacje obejmą w sumie 29 inwestycji.

To kolejny krok dla Warty

Wzrost kosztów i obciążeń podatkowych, z jakimi zmaga się miasto, sprawia, że pozyskiwanie środków na budowę nowej infrastruktury zielonych jest trudnym i długotrwałym procesem. Powstanie boisk to jednak impuls, który uruchomi realne zmiany w domu Warty.

Modernizacja obiektów treningowych jest jednym z etapów gruntownej przebudowy całego terenu przy Drodze Dębińskiej. Finisz to nowy stadion, który spełniać będzie wymogi licencyjne dla PKO Ekstraklasy i umożliwi Warcie powrót do Poznania.

Projekt tego obiektu będzie skonstruowany w taki sposób, by mógł on być realizowany w częściach. To sprawi, że zieloni zaczną grać w stolicy Wielkopolski jeszcze w trakcie budowy.

->Wyniki PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy

->Klasyfikacja strzelców PKO Ekstraklasy

->Tabela domowa PKO Ekstraklasy

->Tabela wyjazdowa PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy (pierwsze połowy)

->Tabela PKO Ekstraklasy (drugie połowy)

Czekasz na powrót Warty do Poznania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • franekbra Zgłoś komentarz
  No i dobrze . Warta grzechu warta , klub z tak niskim budżetem na 5 miejscu w tabeli
  • Se Wcio Zgłoś komentarz
   Powinien być zakaz rozgrywania meczów w Ekstraklasie na obcych stadionach w roli gospodarza. To że Warta gra w Grodzisku to absurd. Kilkuset widzów na meczu... porażka.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×