Andrzej Duda na trybunach. Kamery szybko go wyłapały

W poniedziałek (20:45) reprezentacja Polski rozpoczęła swój pierwszy domowy mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni mogli liczyć na wsparcie prezydenta RP.

PS
radość reprezentacji Polski PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: radość reprezentacji Polski
W piątek reprezentacja Polski rozpoczęła eliminacje do piłkarskich mistrzostw Europy w 2024 roku. I był to początek bardzo nieudany, bo Biało-Czerwoni szybko stracili dwie bramki w rywalizacji z Czechami, a ostatecznie przegrali z nimi 1:3. Niepowodzenie naszych piłkarzy z perspektywy trybun śledził wówczas Mateusz Morawiecki.

Okazja do rehabilitacji dla kadry Fernando Santosa przyszła szybko, bo już w poniedziałek. O 20:45, na PGE Narodowym, wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego w starciu z Albanią. Czujni realizatorzy i fotoreporterzy szybko wyłapali, że tym razem piłkarzy z trybun wspiera prezydent RP - Andrzej Duda. Obok niego mogliśmy dostrzec m.in. ministra sportu i turystyki, Kamil Bortniczuka.

W pierwszej połowie meczu Polska - Albania padła jedna bramka. W 41. minucie Biało-Czerwonych na prowadzenie wyprowadził Karol Świderski.

Przypomnijmy, że oprócz reprezentacji Czech i Albanii, w grupie eliminacyjnej Euro 2024 Polacy zmierzą się także z Mołdawią i Wyspami Owczymi.

Tak Andrzej Duda wspierał z trybun polskich piłkarzy:
Warszawa, 27.03.2023. Prezydent Andrzej Duda (C) na trybunach przed meczem eliminacyjnym grupy E piłkarskich mistrzostw Europy: Polska - Albania, 27 bm. w Warszawie. (gj) PAP/Piotr Nowak Warszawa, 27.03.2023. Prezydent Andrzej Duda (C) na trybunach przed meczem eliminacyjnym grupy E piłkarskich mistrzostw Europy: Polska - Albania, 27 bm. w Warszawie. (gj) PAP/Piotr Nowak