Jest potwierdzenie. Robert Lewandowski przez rok nie zagra na Camp Nou

Wiadomo już, że w nowym sezonie FC Barcelona nie będzie grać na Camp Nou. Taka decyzja związana jest z remontem stadionu. Robert Lewandowski i spółka domowe mecze rozgrywać będą na Stadionie Olimpijskim.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Angel Martinez / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Już rok temu pojawiły się doniesienia, że Camp Nou w Barcelonie będzie przebudowane. Władze katalońskiego klubu rozpoczęcie prac zaplanowały na najbliższe wakacje. To oznacza, że przynajmniej na jeden sezon FC Barcelona będzie musiała się wyprowadzić ze swojego legendarnego obiektu.

Wiadomo już, gdzie w sezonie 2023/2024 swoje domowe mecze będzie rozgrywać Barca. Robert Lewandowski i spółka rywalizować będą na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie. Był on główną areną zmagań podczas igrzysk w 1992 roku. Pomieścić może niecałe 56 tysięcy widzów.

Barca już zgłosiła stadion do UEFA oraz hiszpańskiej federacji. Ma tam grać do czasu zakończenia pierwszego etapu prac na Camp Nou. Działacze są przekonani, że wrócą na domowy stadion w drugiej połowie 2024 roku. Całość przebudowy miałaby się zakończyć dwa lata później.

Władze FC Barcelony już przygotowują się do przeprowadzki. Hiszpańskie media informują, że działacze zgłosili wniosek, by pierwsze trzy mecze nowego sezonu zespół rozpoczął na wyjeździe. To ma dać dodatkowy czas na przenosiny na nowy obiekt.

Ostatni mecz na "starym" Camp Nou Barca rozegra 28 maja. Rywalem będzie wtedy Mallorca.

Czytaj także:
Ukraiński klub stracił miliony. Chce rekompensaty od FIFA
Boniek liczy na odrodzenie kadrowicza. Teraz nie ma go w reprezentacji

ZOBACZ WIDEO: Gromy spadły na Lewandowskiego. "Schowany do szafy"


Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×