Seria Arsenalu trwa! Sytuacja Kiwiora bez zmian

Piłkarze Arsenalu uczynili kolejny krok do mistrzostwa Anglii. Kanonierzy odpowiedzieli Manchesterowi City, który pokonał Liverpool i 4:1 pokonali u siebie Leeds United. Jakub Kiwior całe spotkanie zobaczył z ławki rezerwowych.

Michał Piegza
piłkarze Arsenalu FC PAP/EPA / Daniel Hambury / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
Po przerwie na mecze reprezentacji Arsenal w Premier League wciąż jest nie do zatrzymania. Lider po 28. kolejkach podejmował Leeds, które walczy o utrzymanie.

Ponad dwóch kwadranse gospodarze potrzebowali do napoczęcia rywala. Rzut karny wykorzystał Gabriel Jesus i później wszystko szło już dużo łatwiej.

Po przerwie Arsenal potrzebował dziesięciu minut, aby dołożyć kolejne dwie bramki. Goście odpowiedzieli jednym golem, ale w końcówce Granit Xhaka ustalił wynik spotkania na 4:1.

Cały mecz z ławki rezerwowych obserwował Jakub Kiwior. Polak przed dwoma tygodniami zadebiutował w Premier League, ale na kolejną szansę gry musi poczekać.

Ważne spotkanie przegrało Leicester. Lisy prowadziły na boisku Crystal Palace, ale gospodarze w 59. minucie dorównali, a w doliczonym czasie zdobyli gola na wagę trzech punktów i ucieczki w tabeli w kierunku strefy środkowej. Goście z kolei znaleźli się w strefie spadkowej.

Stało się tak po wygranej Bournemouth, które 2:1 pokonało Fulham. W tym meczu także jako pierwszy trafili goście, miejscowi jednak odpowiedzieli dwoma golami.

Sześć bramek w potyczce Brighton z Brentford. Gospodarze, wciąż bez kontuzjowanego Jakuba Modera, trzy razy w meczu przegrywali, ale wyrwali punkt dzięki wykorzystanym rzucie karnym w końcówce regulaminowego czasu.

Arsenal FC - Leeds United 4:1 (1:0)
1:0 - Jesus (k.) 35'
2:0 - White 47'
3:0 - Jesus 55'
3:1 - Kristensen 76'
4:1 - Xhaka 85'

AFC Bournemouth - Fulham FC 2:1 (0:1)
0:1 - Pereira 16'