Mocna paczka w Lechu II Poznań. Decydowały zagrania Joao Amarala

Wygrane zespołów rezerw w zaległych meczach eWinner II ligi. Lech II Poznań zwyciężył 3:0 z Garbarnią Kraków, a Śląsk II Wrocław pokonał 2:1 Górnika Polkowice. W drużynie Kolejorza pokazali się piłkarze dobrze znani z ekstraklasy.

Joao Amaral WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Joao Amaral
Piłkarze Lecha i Garbarni przystąpili do zaległego meczu po wygranej w weekend. Oba zespoły poradziły sobie z przeciwnikiem z górnej połowy tabeli. Lech pokonał Olimpię Elbląg, a Garbarnia - Wisłę Puławy.

Lech zagrał wzmocniony piłkarzami z doświadczeniem w kadrze pierwszego zespołu. W bramce gospodarzy stanął Dominik Holec, w obronie byli między innymi Lubomir Satka i Barry Douglas, a ponadto Joao Amaral, Gio Citaiszwili, Artur Sobiech, a nawet grający w dalszej przeszłości w ekstraklasie Szymon Pawłowski.

Pierwsze ostrzeżenie było od Tomasza Cywki. Uderzenie z dystansu zostało zatrzymane przez także znanego z ekstraklasy Xaviera Dziekońskiego. Podobny strzał do tego Cywki starał się oddać Gio Citaiszwili, jednak trafił w obrońcę. Nie minął kwadrans meczu i jeszcze Jakub Antczak postraszył Garbarnię nieznacznie niecelnym strzałem z kilkunastu metrów.

Przewaga Lecha została potwierdzona. W 15. minucie Joao Amaral wykonał pewnie rzut karny. Pomocnik oddał strzał po zmyleniu Xaviera Dziekońskiego. Jedenastka została przyznana zespołowi z Wielkopolski za blokowanie ręką Patryka Warczaka strzału z kilkunastu metrów.

Minęło trochę czasu i Garbarnia zaczęła grać dłużej piłką, ale żadne z jej rozegrań w pierwszej połowie nie skończyło się groźnym strzałem dla Dominika Holca. Tym samym Lech pozostał na prowadzeniu 1:0 i więcej było szans na powiększenie przewagi niż na wyrównanie.

W 55. minucie Garbarnia przetestowała Dominika Holca strzałem ze znacznego dystansu Bartłomieja Mruka. Piłka odbiła się groźnie przed bramkarzem i została sparowana ostatkiem sił na korner. Goście wyglądali lepiej niż w pierwszej połowie, ale czas uciekał, a wyrównania nie było.

Gol na 2:0 w 74. minucie praktycznie zamknął mecz. Tym bardziej, że faul Cezarego Polaka w polu karnym kosztował drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Joao Amaral ponownie zabrał się za wykonanie jedenastki i tym razem pokonał Xaviera Dziekońskiego mocnym uderzeniem w pobliże okienka.

Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:0. W 88. minucie Joao Amaral wcielił się w rolę asystenta i dostarczył piłkę Oskarowi Tomczykowi. Zmiennik miał nadspodziewanie dużo miejsca i pokonał Xaviera Dziekońskiego płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów w narożnik bramki. Cieszył się on z pierwszego gola w seniorskiej piłce.

W drugim z meczów zmierzyli się Śląsk II Wrocław z Górnikiem Polkowice. Gospodarze małych derbów województwa dolnośląskiego zdobywali prowadzenie w obu połowach. Na pierwszego gola Dawida Matuszewskiego spadkowicz jeszcze odpowiedział trafieniem Jana Ciućki. W 53. minucie bramkę na 2:1 zdobył eleganckim strzałem zza pola karnego Przemysław Bargiel i na to riposty już nie było. Śląsk przerwał serię czterech porażek.

24. kolejka eWinner II ligi:

Lech II Poznań - Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)
1:0 - Joao Amaral (k.) 15'
2:0 - Joao Amaral (k.) 74'
3:0 - Oskar Tomczyk 88'

Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice 2:1 (1:1)
1:0 - Dawid Matuszewski 19'
1:1 - Jan Ciućka 37'
2:1 - Przemysław Bargiel 53'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lech II Poznań zakończy sezon w górnej połowie tabeli?