Aż trudno w to uwierzyć. Z takim urazem Lewandowski grał w reprezentacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

W karierze sportowca nie ma nic gorszego od kontuzji. Te poważne na szczęście omijają Roberta Lewandowskiego. Nawet jednak jeżeli mu coś dolega, to stara się pomóc. Tak było w kluczowym meczu reprezentacji Polski w 2022 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

- Nidy nie dopuszczałem do myśli, żeby kontuzje zabierały mi jakieś pojedyncze mecze - przyznał Robert Lewandowski w programie "Rozmowy Dzień Dobry TVN".

I trzeba przyznać, że kapitan reprezentacji Polski jest niczym robot. Kontuzje w jego karierze przytrafiały mu się niezwykle rzadko.

Wszyscy zawsze podkreślali, że to dzięki temu, jak "Lewy" się prowadzi. Polski napastnik niejednokrotnie stawiany był za wzór, jeżeli chodzi o trening, żywienie i całą swoją karierę.

Okazuje się, że pech dotknął Lewandowskiego podczas jednego z najważniejszych meczów dla piłkarskiej reprezentacji Polski w 2022 roku. Mowa o finale barażów, którego stawką był wyjazd na piłkarskie mistrzostwa świata.

- Całą drugą połowę w meczu ze Szwecją grałem ze złamanym żebrem. To bolało, bolało bardzo. Jakbyś nie był ambitnym człowiekiem, to powiedziałbyś "nie", schodzę z boiska albo nie gram w następnym meczu. Ja nigdy taki nie byłem - przyznał Lewandowski.

Kapitan Biało-Czerwonych nie tylko zagrał w drugiej połowy tamtego spotkania, ale tuż po przerwie zdobył gola skutecznie egzekwując rzut karny. Potem kolejne trafienie dołożył Piotr Zieliński. Polacy wygrali finalnie 2:0 i pojechali na mundial do Kataru.

- Samo to, że jestem na boisku i mogę pomóc kolegom, wiele dla mnie znaczy - przyznał "Lewy", najskuteczniejszy zawodnik w historii piłkarskiej reprezentacji Polski.

34-letni Lewandowski w seniorskiej reprezentacji Polski rozegrał 140 meczów. Zanotował w nich 140 goli i 30 asyst.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty