Będzie sensacyjny spadek z La Liga?

W niedzielę w La Liga swoją sytuację poprawiła Almeria, która wydostała się ze strefy spadkowej. W coraz trudniejszej sytuacji jest Valencia. Zespół przegrał po raz piętnasty w sezonie.

Michał Piegza
Luis Suarez (Almeria) i Gaya (Valencia CF) w akcji PAP/EPA / Carlos Barba / Luis Suarez (Almeria) i Gaya (Valencia CF) w akcji
To może być jedna z największych negatywnych niespodzianek sezonu La Liga. Na dziesięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek w strefie spadkowej znajduje się Valencia.

Zespół w sezonie przegrał już piętnaście razy. Tak było w niedzielę, kiedy Valencia walczyła na boisku rywala z beniaminkiem Almerią. Gole w spotkaniu padały dopiero po przerwie. Gospodarze prowadzili już 2:0, goście złapali kontakt bramkowy.

Remis w potyczce niepewnych utrzymania Realu Valladolid i Mallorki. Przed meczem w lepszej sytuacji byli goście. To jednak gospodarze byli bliżej wygranej. Rywale trafili na 3:3 w doliczonym czasie, wykorzystując rzut karny.

Swoją sytuację poprawił Cadiz. Zespół z Kadyksu grał w Sewilli z Betisem. Goście od 38. minuty grali w osłabieniu, ale gola stracili po przerwie. W 59. minucie padła druga bramka dla przyjezdnych. Chwilę później z boiska wyleciał kolejny zawodnik gospodarzy. Po tym ciosie Betis już się nie podniósł. Drużyna z Sewilli w La Liga spadła na 6. miejsce.

Real Valladolid - RCD Mallorca 3:3 (0:1)
1:0 - Perez 33'
1:1 - Muriqi 53'
1:2 - Morlanes 58'
2:2 - Amllah 68'
3:2 - Monchu 86'
3:3 - Muriqi (k.) 90+4'

Real Betis - Cadiz CF 0:2 (0:0)