Bajeczny gol i wymiana ciosów w meczu możliwych rywali Lecha Poznań

Pojedynek FC Basel z OGC Nice zakończył się remisem 2:2. Na prowadzeniu były oba zespoły, ale zdobyć zaliczki nie udało się żadnemu z nich. Ozdobą meczu był gol z przewrotki dla francuskiego zespołu.

Zeki Amdouni (w środku) PAP/EPA / Ennio Leanza / Na zdjęciu: Zeki Amdouni (w środku)
Rywalizacja FC Basel z OGC Nice wyłoni przeciwnika dla Lecha Poznań albo Fiorentiny w półfinale Ligi Konferencji Europy. Dwumecz rozpoczął się w Szwajcarii bez Marcina Bułki w składzie gości. Miejsce w bramce OGC Nice zajął Kasper Schmeichel.

FC Basel otworzył wynik strzałem z rzutu karnego w 26. minucie. Sposób na pokonanie Kaspera Schmeichela znalazł Mohamed Zeki Amdouni, któremu nie zadrżała stopa w momencie wykonywania jedenastki. Piłkarze z Nicei zdążyli w pierwszej połowie odwrócić wynik na 2:1 dwoma strzałami Terema Moffiego, a drugi jego gol z przewrotki robił duże wrażenie. Także OGC Nice nie utrzymał zaliczki, a Mohamed Zeki Amdouni w 71. dorzucił trafienie na 2:2.

Przedstawiciele RSC Anderlechtu i AZ Alkmaar nie narzekali na wynik losowania ćwierćfinałów. W takim zestawieniu widzieli dla siebie nadzieję na awans, a rywalizacja w ramach Beneluksu zawsze ma dodatkowy smaczek.

Anderlecht zdobył gola na 1:0 w 22. minucie, kiedy Michael Amir Murillo wbiegł w tempo w pole karne i wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Andersa Dreyera. Gracze AZ pokazali już w tej edycji Ligi Konferencji Europy, że potrafią odrabiać straty, ale ich ataki były nieskuteczne. Anderlecht wykorzystał sprzyjające okoliczności i dołożył gola na 2:0 w 70. minucie.