Karetka na murawie. Dramat piłkarza w meczu w Krakowie

W sobotnim pojedynku PKO Ekstraklasy Cracovia - Radomiak Francisco Ramos zderzył się z Oshimą i najprawdopodobniej złamał nogę.

Piotr Bobakowski
Newspix / BORYS GOGULSKI / CYFRASPORT
Piłkarze Cracovii pokonali Radomiaka Radom (3:0, więcej TUTAJ) w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy.

Wszystko wskazuje na to, że ekipa gości straciła w Krakowie nie tylko trzy gole, ale też Francisco Ramosa. Portugalski pomocnik prawdopodobnie doznał złamania nogi.

W 77. minucie spotkania Ramos i Takuto Oshima w walce o piłkę w środku pola zderzyli się nogami. Gracz gości wyraźnie spóźnił się z interwencją i próbując ratować sytuację mocno kopnął prawą stopą w nogę rywala.

Piłkarze obu drużyn łapali się z wrażenia za głowy. Powtórki telewizyjne oddawały w pełni dramaturgię zdarzenia. Sędzia zawodów początkowo ukarał zawodnika Pasów czerwoną kartką, ale po analizie VAR zmienił decyzję.

Ramos prosto z murawy został zabrany karetką do szpitala (patrz zdjęcie). Przerwa w meczu w Krakowie wyniosła kilkanaście minut.