FC Barcelona potknęła się. Zobacz tabelę La Ligi

Niewiele ciekawego pokazali podopieczni Xaviego na stadionie Getafe. W tabeli dopisali sobie tylko punkt za remis 0:0, ale ich sytuacja pozostaje całkiem bezpieczna.

Robert Lewandowski Getty Images / Angel Martinez / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
FC Barcelona pożegnała się z europejskimi pucharami oraz z Pucharem Króla i pozostało jej skoncentrować się na dokończeniu sezonu w La Lidze. Drużyna Xaviego jest zdecydowanym liderem i wykonuje kroczki w kierunku odzyskania mistrzostwa Hiszpanii.

FC Barcelona wybrała się po 24. zwycięstwo w sezonie ligowym na stadion Getafe. Już pierwsza połowa była trudna dla Blaugrany, która nie potrafiła zdominować przeciwnika. Co prawda jej przewaga w posiadaniu piłki była wyraźna, ale nie przekładała się na liczne sytuacje podbramkowe. Najbliżej zdobycia gola byli w jednej akcji Raphinha oraz Alejandro Balde, ale obaj oddali uderzenia w ten sam słupek. Graczom Getafe również kilkakrotnie zabrakło dokładności.

Mina Xaviego była zafrasowana, ponieważ jego drużyna nie grała przebojowo na miarę lidera La Ligi. Na początku drugiej połowy spotkania nawet więcej działo się pod bramką Marca-Andrego ter Stegena niż Davida Sorii. W końcówce przyspieszyła co prawda FC Barcelona, ale nic interesującego z tego nie wynikło.

Duma Katalonii ma o 11 punktów więcej niż wicelider La Ligi - Real Madryt. Na dziewięć kolejek przed zakończeniem sezonu to wciąż pokaźny kapitał klubu Roberta Lewandowskiego.