Falstart Ryszarda Wieczorka. Arka zawodzi u siebie

Pierwszoligowiec z Gdyni jak zawodził na własnym stadionie, tak nadal zawodzi i przegrał 0:1 ze Skrą Częstochowa. Z atutu bycia gospodarzem potrafi częściej korzystać Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Hubert Adamczyk WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Hubert Adamczyk
Arka zmieniła trenera już po raz drugi w sezonie. Pierwszoligowiec wystartował pod wodzą Ryszarda Tarasiewicza, następnie za jego wyniki odpowiadał Hermes, a w tym tygodniu nastąpiła niespodziewana nominacja Ryszarda Wieczorka. Kadencja doświadczonego szkoleniowca rozpoczęła się poważnym falstartem.

Gdynianie nie po raz pierwszy rozczarowali na własnym stadionie i ponieśli porażkę 0:1 z kandydatem do spadku Skrą Częstochowa. Arka posiadała piłkę przez 64 procent czasu, oddała 15 strzałów, ale tylko jeden z nich w bramkę przeciwnika. Goście byli znacznie konkretniejsi i w 86. minucie rozstrzygnęli pojedynek. Szymon Szymański pokonał Kacpra Krzepisza strzałem głową po dograniu z rzutu wolnego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała potrafi częściej korzystać z atutu własnego boiska. Tym razem Górale zwyciężyli 4:1 z Chojniczanką, która jest prowadzona przez ich byłego szkoleniowca Krzysztofa Brede.

Drużyna z Bielska-Białej zdobyła trzy gole przewagi w pierwszej połowie. Kamil Biliński otworzył wynik strzałem na zakończenie kontrataku. Następnie trafienia dorzucali Florian Hartherz, Jeppe Simonsen oraz już po przerwie Michał Janota. Chojniczanka uratowała honor golem Pawła Czajkowskiego w 52. minucie. Główkował on do sieci po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Na więcej gości nie było stać i przybliżają się oni do spadku z ligi.