Czy Bayern stać na odrobienie strat? "To ogromna góra do zdobycia"

- Nie możemy mówić o cudzie i oczekiwać, że on sam nadejdzie - powiedział szkoleniowiec Bayernu Monachium na konferencji prasowej.

Kamil Sobala
piłkarze Bayernu PAP/EPA / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu
Już 19 kwietnia "Bawarczycy" zagrają z Manchesterem City o pozostanie w tej edycji Ligi Mistrzów. Przed nimi jednak niebywale trudne wyzwanie. Pierwsze spotkanie przegrali bowiem 0:3, a to spora strata, zważywszy na klasę ich rywala.

- Mówienie o naszym potencjalnym zwycięstwie 4:0 czy 5:0 nie jest właściwe, biorąc pod uwagę nasz sobotni występ (1:1 z Hoffenheim - dop. red.). Nie wiem, czy wszyscy wierzą w to w 100 procentach - powiedział na konferencji prasowej Thomas Tuchel.

- Chcemy wygrać pierwszą połowę. Ten pierwszy gol. Potem wszystko może się zdarzyć, jeśli będziemy mieć trochę szczęścia, którego nie mieliśmy w pierwszym meczu. To ogromna góra do zdobycia. Chcemy wierzyć, ale nie chcemy być marzycielami - stwierdził.

Do składu Bayernu powoli dobija się powracający z kontuzji Eric Choupo-Moting. Jednak jego występ w meczu z City nie jest do końca pewny. - Będziemy musieli zobaczyć, jak jego kolano zareaguje na naszą ostatnią sesję, ale jeśli dostaniemy zielone światło, to na niego postawimy - powiedział.

W pierwszej odsłonie tego dwumeczu "Obywatele" dość szybko wyszli na prowadzenie. Już w 29. minucie piłkę do siatki gości skierował Rodri. Do przerwy Bawarczycy byli blisko wyrównania, jednak w drugiej połowie wszystko runęło. Najpierw mistrzów Niemiec skarcił Bernardo Silva, a niedługo potem końcowy rezultat ustalił Erling Haaland.

Pierwszy gwizdek tego rewanżu wybrzmi o godzinie 21:00. Transmisja w TVP Sport oraz na antenie Polsatu Sport Premium 1.