Drużyna Polaków wypunktowała AS Monaco. Wyczekiwany powrót Adama Buksy

Po wpadce w Paryżu RC Lens wróciło na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Francka Haise nie pozostawili żadnych złudzeń AS Monaco (3:0). Kolejny występ zanotował Przemysław Frankowski. Na murawie pojawili się również Łukasz Poręba i Adam Buksa.

Rafał Szymański
radość piłkarzy RC Lens Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: radość piłkarzy RC Lens
Gospodarze panowali nad wydarzeniami boiskowymi. Pierwszy gol padł w dziewiątej minucie, gdy Lois Openda trafił do siatki na raty po katastrofalnym błędzie defensorów AS Monaco. Rywale nie zdołali zatrzymać reprezentanta Belgii.

Autor pierwszego trafienia podwoił prowadzenie miejscowych siedem minut później. Openda dynamicznie wbiegł w pole karne, otrzymał dośrodkowanie od Deivera Machado i z niewielkiej odległości oddał strzał nie do obrony.

Przed zmianą stron torpedę odpalił jeszcze Seko Fofana. Piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce bramki strzeżonej przez Alexandra Nuebela.

Adrien Thomasson zwieńczył dzieło w 56. minucie, piłka znowu była poza zasięgiem Nuebela. W sobotę RC Lens rozbiło AS Monaco 3:0 i wróciło na pozycję wicelidera stawki Ligue 1.

W barwach RC Lens prawie całe spotkanie rozegrał Przemysław Frankowski. Na ławce rezerwowych zasiedli natomiast Łukasz Poręba i wracający po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Adam Buksa. Obaj pojawili się na boisku w samej końcówce meczu.

RC Lens - AS Monaco 3:0 (2:0)
1:0 - Lois Openda 9'
2:0 - Lois Openda 16'
3:0 - Adrien Thomasson 56'

AJ Auxerre - Lille OSC 1:1 (0:1) 0:1 - Jonathan David (k.) 36' 1:1 - M'Baye Niang (k.) 62'