Liderki blisko wpadek, ale nie dały się. GKS Katowice i TME SMS Łódź dalej idą równo

Cztery kolejki pozostały do zakończenia sezonu Orlen Ekstraligi. Cały czas równo punktują prowadzące w tabeli piłkarki GKS-u Katowice i TME SMS-u Łódź, które w 18. serii gier miały małe kłopoty z odniesieniem zwycięstw.

Krzysztof Sędzicki
piłkarki GKS-u Katowice Materiały prasowe / GIEKSA FOTO/Tomasz Błaszczyk / Na zdjęciu: piłkarki GKS-u Katowice
Piłkarki z Górnego Śląska pojechały w weekend do Radomia na mecz z beniaminkiem - Hydrotruckiem. Od 25. minuty i gola Wiktorii Orłowskiej GKS przegrywał 0:1. Przed przerwą wyrównała Nicola Brzęczek, a kilka minut po wznowieniu gry do radomskiej siatki trafiły Nicole Zając i Amelia Bińkowska. W 84. minucie gola kontaktowego dla gospodyń zdobyła Amelia Chmura i do końca miejscowe walczyły o urwanie punktu. Ta sztuka jednak się nie udała i finalnie to katowiczanki cieszyły się z wygranej.

Tymczasem w Łodzi TME SMS długo męczył się z Medykiem Polomarketem Konin. Mistrzynie kraju przegrywały od 43. minuty, gdy z rzutu karnego bramkę zdobyła Anna Gawrońska. Ekipa Marka Chojnackiego drogę do bramki Oliwii Szymczak znalazła dopiero w ostatnich 16 minutach. Hat-tricka ustrzeliła Dominika Kopińska, a na trzy minuty przed końcem gry wynik na 4:1 dla miejscowych ustaliła Anna Rędzia.

Po trzech meczach bez wygranej w końcu zwycięstwo odniosły piłkarki Czarnych Antrans Sosnowiec, pokonując u siebie drużynę Śląska Wrocław 3:1. W piątej minucie gola zdobyła Alicja Materek, a pięć minut przed przerwą na 2:0 podwyższyła Zofia Buszewska. Ta sama piłkarka na początku drugiej połowy wykorzystała rzut karny. Honorowego gola dla WKS-u zdobyła Klaudia Adamek.

Ambitnie walczące piłkarki AP Orlen Gdańsk tym razem musiały uznać wyższość wicemistrzyń kraju. Zawodniczki z Trójmiasta przegrały u siebie z Górnikiem Łęczna 0:2 po bramkach Klaudii Fabovej i Oliwii Rapackiej. A kilkadziesiąt kilometrów na południe Pogoń Dekpol Tczew uległa AZS-owi UJ Kraków 1:2. Ekipa z Małopolski prowadziła od 30. minuty i bramki Aleksandry Nieciąg, a w 56. minucie wyrównała Magdalena Sobal. Trzy punkty Jagiellonkom zapewniła Agnieszka Derus golem w ostatnim kwadransie.

Najwięcej goli w tej serii gier padło w Bydgoszczy, gdzie Sportis KKP mierzył się z Pogonią Szczecin i przegrał 2:4. W pierwszych 45 minutach oglądaliśmy tylko jedną bramkę - Patrycji Michalczyk z rzutu karnego. Na początku drugiej połowy wyrównała Paulina Oleksiak, ale po chwili dwa ciosy zadały szczecinianki - Roksana Ratajczyk i Karolina Łaniewska. A pod koniec gry jeszcze Natalia Oleszkiewicz. Ostatnie słowo należało do gospodyń za sprawą bramki Agnieszki Glinki, ale to było tylko trafienie na otarcie łez.