Kolejna wpadka Chelsea. Zawstydzająca passa trwa w najlepsze

Chelsea nie dała rady Brentford. Londyńczyków nie było stać na ani jedną bramkę, w konsekwencji czego musieli oni uznać wyższość rywali, przegrywając 0:2.

Kamil Sobala
piłkarze Chelsea PAP/EPA / DANIEL HAMBURY / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea
Drużyna Franka Lamparda kolejny raz rozczarowała swoich kibiców w tym sezonie. "The Blues" ulegli na własnym terenie Brentford wynikiem 0:2. Kłopoty dopadły gospodarzy już w pierwszej połowie.

W 37. minucie do własnej bramki piłkę skierował Cesar Azpilicueta. Ekipa Chelsea próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak cały czas brakowało jej skuteczności.

W drugiej połowie ich sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała. "Pszczoły" podwyższyły swe prowadzenia za sprawą trafienia Brayana Mbeumo (78. minuta). "The Blues" nie było stać nawet na gola kontaktowego i ostatecznie przegrali ten mecz.

Swoje chwile słabości przeżywał także inny angielski, zasłużony klub, mianowicie Liverpool. Zespół Juergena Kloppa od 12. minuty przegrywał na wyjeździe z West Hamem. "The Reds" zdołali jednak szybko wyrównać, a w drugim akcie rywalizacji wyjść na prowadzenie. Tym samym drużyna z miasta Beatlesów zwyciężyła w tym pojedynku 2:1.

Ciekawie było także na City Ground, gdzie miejscowe Nottingham Forest podejmowało Brighton and Hove Albion. Wynik tego spotkania co prawda otworzyli przyjezdni, ale to gospodarze zainkasowali trzy punkty.

Wszystko za sprawą świetnej reakcji na straconą bramkę. "Tricky Trees" bowiem błyskawicznie doprowadzili do wyrównania, a po przerwie zadali dwa kluczowe ciosy. Tym spotkanie to zakończyło się dla nich zwycięstwem 3:1, które sprawiło, że opuścili oni choć na chwilę strefę spadkową.

Chelsea FC - Brentford FC  (0:1) 0:2
0:1 - Cesar Azpilicueta, 37' (sam.)
0:2 - Bryan Mbeumo, 78'

West Ham United - Liverpool FC  (1:1) 1:2
1:0 - Lucas Paqueta, 12'
1:1 - Cody Gakpo, 18'
1:2 - Joel Matip, 67'