Valencia grała do końca. Trudny czas Espanyolu

W La Liga trwa 31. kolejka. Niezwykle ważne zwycięstwo odniosła Valencia, która po golu w doliczonym czasie pokonała Real Valladolid. Coraz bliżej spadku jest Espanyol Barcelona.

Michał Piegza
Javi Guerra PAP/EPA / KAI FORSTERLING / Na zdjęciu: Javi Guerra
Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w La Liga. W czwartek od strefy spadkowej oddaliła się Valencia, która wygrała drugie spotkanie z rzędu.

Potyczkę z Realem Valladolid lepiej rozpoczęli goście. W 6. minucie beniaminek objął prowadzenie. Valencia wyrównała po godzinie, a w doliczonym czasie meczu zdobyła bramkę na wagę wygranej i oddalenia się od strefy spadkowej na dwa punkty.

Swoją sytuację skomplikował Espanyol. Drużyna z Barcelony grała na trudnym terenie, z podrażnionym ostatnią porażką, Villarrealem. Gospodarze walczą o prawo gry w europejskich pucharach i na straty nie mogą sobie pozwolić.

Do przerwy prowadzili goście, ale po zmianie stron gracze Żółtej Łodzi Podwodnej zdobyli dwie bramki. Espanyol wyrównał, ale końcówka należała do miejscowych, którzy zwyciężyli 4:2.

Dzięki trzem punktom Villarreal w La Liga jest 5. Espanyol z kolei plasuje się na przedostatniej pozycji i do bezpiecznej części ligi traci cztery punkty.

Valencia CF - Real Valladolid 2:1 (0:1)
0:1 - Larin 6'
1:1 - Diakhaby 60'
2:1 - Guerra 90+3'

Villarreal CF - Espanyol Barcelona 4:2 (0:1)
0:1 - Puado 45'
1:1 - Capoue 53'
2:1 - Parejo 63'