Sheffield United wraca do piłkarskiego raju. Piłkarze hucznie świętowali awans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Sheffield United / Na zdjęciu: piłkarze Sheffield United świętujący awans

Drużyna Sheffield United już zapewniła sobie przepustkę do elitarnej Premier League. Kluczowe było zwycięstwo 2:0 nad West Bromwich Albion.

W drugiej połowie środowego meczu gospodarze mieli wszystko pod kontrolą. Gol otwierający wynik padł w 58. minucie, gdy Iliman Ndiaye wystawił piłkę jak na tacy Sanderowi Berge, a ten dopełnił formalności.

Po zdobytej bramce podopieczni Paula Heckingbottoma nie cofnęli się do defensywy i 14 minut przed końcem podwoili prowadzenie za sprawą Anela Ahmedhodzicia, który z niewielkiej odległości wpakował piłkę do siatki.

W ostatecznym rozrachunku "The Blades" wygrali z West Bromwich Albion 2:0, dzięki czemu - podobnie jak wcześniej Burnley FC - zagwarantowali sobie bezpośredni awans do Premier League. Kibice Sheffield United czekali dwa lata na powrót do angielskiej elity.

Co ciekawe, po raz pierwszy od 50 lat Sheffield zapewniło sobie awans przed publicznością na Bramall Lane. - W tej chwili po prostu musimy się cieszyć. Za nami wiele trudnych momentów w tym sezonie. Wszystko bardzo ciężko na to zapracowali - skomentował menadżer Paul Heckingbottom na konferencji prasowej.

Kto zostanie trzecim beniaminkiem? Do końca regularnego sezonu The Championship pozostały dwie kolejki. Aktualnie w strefie barażowej znajdują się takie zespoły jak Luton Town, Middlesbrough FC, Coventry City oraz Sunderland AFC.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Sheffield United utrzyma się w Premier League?