To nie fotomontaż! Zdjęcia kibica z Niemiec obiegły świat

Schalke 04 Gelsenkirchen rozpaczliwie broni się przed spadkiem z Bundesligi. Klub ten może liczyć na wsparcie oddanych fanów. Zdjęcie jednego z nich robi furorę w sieci.

Łukasz Witczyk
kibic Schalke 04 Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: kibic Schalke 04
W piątek Schalke 04 Gelsenkirchen grało na wyjeździe z 1.FSV Mainz 05. Zespół z Zagłębia Ruhry wygrał 3:2, a gola na wagę zwycięstwa zdobył w 12. minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy.

Wtedy to rzut karny na bramkę zamienił Marius Bulter. Triumf przybliżył Schalke do utrzymania w Bundeslidze.

Po tym meczu furorę zrobił jeden z kibiców Schalke, Mohammed Mohammed. Powód? Zdjęcie, które obiegło świat.

Na fotografii widać, jak fan na głowie niesie sześć piw. To zresztą nie pierwszy raz, gdy popisywał się takimi umiejętnościami.

Sam w rozmowie z niemiecką telewizją WDR mówił, że wszystko zaczęło się od tego, jak był na meczu Schalke i pchał wózek, na którym siedział jego kolega Heinz. - Piwo w ręce mi przeszkadzało, więc stwierdziłem, że zastosuję "afrykańską technikę" - wspominał.

Żeby mieć dwie ręce wolne do pchania, postawił sobie piwo na głowie i potem już trak zostało. - Jak czasami Schalke źle gra, to przynajmniej dzięki mnie ludzie się uśmiechają - dodał.

Zespół z Gelsenkirchen po piątkowym zwycięstwie ma na swoim koncie 30 punktów i wydostał się ze strefy spadkowej. Przewaga wynosi jednak tylko dwa "oczka". Dodajmy, że Schalke w czterech ostatnich meczach odniosło trzy zwycięstwa.