Skandal podczas fety Rakowa. Nagranie niesie się po sieci

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Vladislavsa Gutkovskisa poniosło podczas mistrzowskiej fety
Twitter / Vladislavsa Gutkovskisa poniosło podczas mistrzowskiej fety
zdjęcie autora artykułu

Skandaliczne przyśpiewki podczas mistrzowskiej fety Rakowa Częstochowa. Jeden z piłkarzy zaintonował wulgarną przyśpiewkę skierowaną w prezydenta miasta. Było głośno i niecenzuralnie.

W niedzielny wieczór Częstochowę ogarnęło szaleństwo. Piłkarze Rakowa i fani tego klubu wspólnie świętowali historyczny wyczyn, czyli pierwsze mistrzostwo Polski.

Hamulców nie było, a to nagranie jest tego najlepszym dowodem. W roli głównej wystąpił Vladislavs Gutkovskis, który wziął na tapet prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka. Zachowanie Łotysza było skandaliczne, a z jego ust padły wulgarne słowa.

Łotewski napastnik ekipy spod Jasnej Góry wspiął się na płot z megafonem i... - **** ci w **** Matyjaszczyk! **** ci w **** Matyjaszczyk! - wzniósł okrzyki.

Nagranie trafiło do sieci (można je zobaczyć -->> TUTAJ) i raczej nie będzie dobrze odbierane przez władze miasta.

ZOBACZ WIDEO: Nieprawdopodobne sceny. Cieszył się z gola ze środka boiska, a po chwili...

Skąd w ogóle taka sytuacja? Niedawno prezes Rakowa wyjawił, że klub ma pewne problemy infrastrukturalne i ma to związek z władzami miasta. Przyznał wprost, że zdecydowanie łatwiej byłoby w większym ośrodku.

Mecze w el. do Ligi Mistrzów w nowym sezonie gracze Rakowa rozegrają w Sosnowcu na ArcelorMittal Park. Więcej o tym znajdziesz -->> TUTAJ.

Sam Matyjaszczyk zabrał głos w sprawie obiektu w rozmowie z WP SportoweFakty (wywiad ukazał się 14 kwietnia, znajdziesz go -->> TUTAJ). Wyjawił, gdzie leży problem.

- Możliwości inwestycyjne miasta, to z jednej strony posiadane środki, a z drugiej możliwości pozyskania środków zewnętrznych, jak na przykład budżety europejskie, bądź centralne. Jeśli dziś te europejskie są zablokowane, bo Warszawa "kłóci się" z Brukselą, to póki to się nie zmieni, to trudno mówić, że one zostaną wykorzystane - przyznał wtedy.

- Wierzę, że wkrótce zdążymy z potrzebami, by nie blokować rozwoju żadnych klubów - dodał.

Zobacz także: Wszystko poleciało na żywo. Kibice Rakowa odpowiedzieli piłkarzowi Legii "Rzeźnik" z Kobyłki. Od niedzieli mówi o nim cała Polska

Źródło artykułu: WP SportoweFakty