Gorąco w PSG. Ultrasi ogłosili bojkot

Ultrasi Paris Saint-Germain mają serdecznie dość tego, co dzieje się wokół klubu w ostatnich latach. Po spotkaniu z władzami postanowili, że zawieszają wszelką działalność związaną ze wspieraniem klubu.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
kibice Paris Saint-Germain Getty Images / Mustafa Yalcin/Anadolu Agency / Na zdjęciu: kibice Paris Saint-Germain
Ostatnie tygodnie w Paryżu są niezwykle gorące. Wokół drużyny panuje bardzo napięta atmosfera, która z tygodnia na tydzień robi się coraz bardziej nieznośna. Kulminację oglądaliśmy prawdopodobnie kilka dni temu.

Wówczas pod siedzibą klubu ultrasi PSG obrażali publicznie Lionela Messiego i zapraszali go do odejścia z drużyny. Następnie udali się także pod dom Neymara, którego również wypraszali z zespołu. To zaowocowało karą od klubu.

Ultrasom anulowano zakupione bilety na mecz z Troyes w Ligue 1. Wobec tego umówili się oni na spotkanie z władzami "Les Parisiens". Po wizycie w siedzibie klubu podjęli radykalną decyzję w sprawie dalszego wsparcia drużyny. Ultrasi PSG do odwołania nie będą uczestniczyć w meczach zespołów z różnych dyscyplin.

"PSG Ultras ogłaszają całkowite zaprzestanie swojej działalności na rzecz PSG do odwołania. W związku z tym nie będą już obecni na Parc des Princes ani podczas meczów wyjazdowych" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Wobec tego najbardziej zagorzałych fanów nie będzie można zobaczyć nie tylko na meczach drużyny piłkarskiej mężczyzn. Ultrasi nie pojawią się także na meczach żeńskiej drużyny czy piłki ręcznej.

Czytaj także:
Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"
Absurd na MŚ. Szef FIFA wystawił Katarowi laurkę

ZOBACZ WIDEO: "Ręce opadają". Skandaliczne obrazki w Częstochowie


Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×