Co z finałem Ligi Mistrzów? UEFA wydała oświadczenie

Medialne plotki o możliwym przeniesieniu finału Ligi Mistrzów ze Stambułu zostały szybko wyjaśnione. Agencja Reuters przekazała, że UEFA nie ma zamiaru zmieniać lokalizacji meczu o tytuł.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
W grze o zwycięstwo w Lidze Mistrzów pozostały już zaledwie cztery zespoły. Rozegrano już pierwsze półfinały i można śmiało stwierdzić, że po nich najbliżej gry w wielkim finale jest Inter Mediolan, który pokonał AC Milan 2:0.

W drugim dwumeczu mierzą się ze sobą Real Madryt i Manchester City. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i wszystko rozstrzygnie się w rewanżowym pojedynku. Gospodarzem będą "Obywatele".

Angielscy dziennikarze w piątek przed południem podali informacje, jakoby UEFA rozważała przeniesienie finału. Ten ma zostać rozegrany w Stambule. Działacze mieliby się obawiać zamieszek podczas meczu [WIĘCEJ TUTAJ].

Te kilka godzin później zdementowała agencja Reuters, która przekazuje stanowisko federacji. "UEFA chciałaby wyjaśnić stanowisko w sprawie finału Ligi Mistrzów w 2023 roku. Finał Ligi Mistrzów UEFA 2023 odbędzie się zgodnie z planem w Stambule, 10 czerwca 2023 roku" - czytamy.

"UEFA nie prowadzi żadnych rozmów z żadnymi instytucjami politycznymi, rządami ani narodowymi związkami piłkarskimi" - napisano dalej.

Oznacza to, że przy trzeciej próbie finał Ligi Mistrzów powinien odbyć się w końcu w Stambule. Wcześniej w Turcji miał zostać rozegrany mecz kończący europejski sezon w 2020 i 2021 roku.

Czytaj także:
Z mundialu będą wracać w strachu. Grozi im nawet kara śmierci
Tragedia w Katarze. Pojechał tam, by zajmować się mundialem

ZOBACZ WIDEO: Co z przyszłością Zielińskiego? "Jeden trener do niego wydzwania"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×