Wesoły mecz Interu Mediolan. Trwa jego passa

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W pewnym momencie piłkarzom Interu Mediolan zrobiło się gorąco, ale ostatecznie zwyciężyli 4:2 w meczu z US Sassuolo.

radość piłkarzy Interu Mediolan PAP/EPA / ROBERTO BREGANI / Na zdjęciu: radość piłkarzy Interu Mediolan
Inter potraktował poważnie ostrzeżenie przed brakiem awansu do Ligi Mistrzów. Podopieczni Simone Inzaghiego rozpędzili się w najlepszym możliwym momencie i przed meczem z US Sassuolo odnieśli zwycięstwa z Empoli, Lazio, Hellasem Werona oraz AS Romą. Dzięki tej serii wygranych przeskoczyli do najlepszej czwórki i w sobotę już bronili swojego miejsca przed grupą pościgową.

Nerazzurri mieli także za sobą wygrane 2:0 derby della Madonnina w półfinale Ligi Mistrzów. Ten wynik daje dużo spokoju przed rewanżem, który we wtorek rozegrają z Milanem w roli gospodarzy. Inter jest o krok od wymarzonego finału w Stambule.

Rywalizacja z nieobliczalnymi Neroverdimi miała być miłym przystankiem dla rozpędzonych podopiecznych Inzaghiego. W rundzie jesiennej Inter wygrał 2:1 w Reggio Emilia.

W pierwszej połowie rewanżu Inter strzelił jednego gola. Blisko pola karnego Sassuolo bardzo dobrze zachował się Romelu Lukaku, który wymanewrował grupkę przeciwników i pokonał Andreę Consigliego potężnym uderzeniem z dystansu. Piłka zaliczyła soczyste lądowanie w siatce.

Kiedy w 58. minucie Inter był na prowadzeniu 3:0, zanosiło się na banalne zwycięstwo zespołu z Mediolanu. Końcówka meczu była jednak pełna napięcia, ponieważ Sassuolo odrobiło większość strat. W 77. minucie Davide Frattesi zdobył gola na 2:3 i Neroverdi mieli jeszcze szansę na zapunktowanie w Lombardii. Inter zwarł szyki obronne i nie pozwolił sobie na potknięcie, a w 89. minucie dorzucił trafienie na 4:2 Romelu Lukaku.

Inter Mediolan - US Sassuolo 4:2 (1:0)
1:0 - Romelu Lukaku 41'
2:0 - Ruan Tressoldi 55'
3:0 - Lautaro Martinez 58'
3:1 - Matheus Henrique 63'
3:2 - Davide Frattesi 77'
4:2 - Romelu Lukaku 89'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Steafn de Vrij (73' Alessandro Bastoni), Francesco Acerbi - Raoul Bellanova (79' Matteo Darmian), Roberto Gagliardini, Marcelo Brozović, Henrich Mchitarjan (61' Kristjan Asllani), Federico Dimarco (61' Robin Gosens) - Romelu Lukaku, Joaquin Correa (46' Lautaro Martinez)

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan (76' Nadir Zortea), Martin Erlić, Ruan Tressoldi (64' Gianmarco Ferrari), Rogerio - Davide Frattesi, Maxime Lopez, Matheus Henrique (76' Kristian Thorstvedt) - Domenico Berardi, Gregoire Defrel (57' Andrea Pinamonti), Armand Lauriente (57' Nedim Bajrami)

Żółte kartki: De Vrij, Brozović (Inter) oraz Defrel, Ruan, Henrique (Sassuolo)