Wielkie emocje w barażu. Sunderland bliżej Premier League

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ian Horrocks / Na zdjęciu: zawodnicy Sunderland AFC
Getty Images / Ian Horrocks / Na zdjęciu: zawodnicy Sunderland AFC

W pierwszym meczu półfinałowym baraży o Premier League Sunderland wygrał na własnym boisku z Luton Town 2:1. Gospodarze są o krok bliżej wielkiego finału, choć po pierwszym kwadransie nic na to nie wskazywało.

Drużyna Sunderlandu przebyła w sobotnie popołudnie drogę z piekła do nieba. Luton Town prowadził na Stadium of Light 1:0, ale później strzelali już tylko gospodarze.

Zaczęło się w 11. minucie po - a jakże - stałym fragmencie gry i olbrzymim zamieszaniu w polu bramkowym. Wydawało się, że Sunderland wyjaśni sytuację, ale piłka spadła pod nogi Elijaha Adebayo. Ten uderzył bardzo mocno i posłał futbolówkę do siatki.

Na wyrównanie czekaliśmy do końcówki pierwszej połowy. Sunderland krótko rozegrał rzut wolny i fantastycznym strzałem z ok. 30 metrów popisał się Amad Diallo. Trafił niemal w samo okienko.

Ponad 46 tys. kibiców podniosło się z krzesełek raz jeszcze, gdy Trai Hume oddał celny strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony.

Taki wynik mimo wszystko jest lekkim zaskoczeniem, bo fazę zasadniczą na trzecim miejscu zakończył zespół Luton Town, podczas gdy Sunderland był szósty.

Rewanż odbędzie się we wtorek o godz. 21, a w drugim półfinale baraży Coventry City rywalizować będzie z Middlesbrough.

Sunderland AFC - Luton Town 2:1 (0:1)

0:1 Elijah Adehayo 11' 1:1 Amad Diallo 39' 2:1 Trai Hume 63'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zagra w finale baraży o Premier League?