Ten mecz był zabawą dla PSG. Awantura na boisku

Paris Saint-Germain swobodnie wygrało 5:0 z piłkarzami Ajaccio, którzy statystowali na boisku. W końcówce rozstrzygniętego meczu doszło do awantury, która skończyła się dwiema czerwonymi kartkami.

Kylian Mbappe cieszy się z gola strzelonego Ajaccio PAP/EPA / Christophe Petit Tesson / Kylian Mbappe cieszy się z gola strzelonego Ajaccio
Paris Saint-Germain wykonało krok w kierunku mistrzostwa Francji. Z powracającym Lionelem Messim gospodarze od początku ruszyli do ofensywy na bramkę Ajaccio.

PSG grało w ataku pozycyjnym, co nie było zaskoczeniem. Rozerwać obronę przeciwnika próbowali Kylian Mbappe oraz Lionel Messi.

Drużyna z Paryża zdobyła prowadzenie w 22. minucie. Fabian Ruiz dostał podanie od Danilo Pereiry. Akcja wyglądała na starannie przygotowaną, ponieważ jeden z graczy PSG zabrał obrońcę Fabianowi Ruizowi. Dzięki temu Hiszpan miał sporo miejsca na opanowanie piłki w szesnastce i pokonanie bramkarza Ajaccio z zewnętrznego podbicia.

W 33. minucie faworyt cieszył się ze strzelenia kolejnego gola. 2:0 zrobiło się po uderzeniu Achrafa Hakimiego, który znalazł się w dobrym miejscu do dobitki strzału Kyliana Mbappe. Była jeszcze wideo weryfikacja, ale nie doprowadziła do anulowania trafienia z powodu zagrania ręką Mbappe. Ekipa ze stolicy zabrała do szatni dwubramkowy kapitał.

Nie trzeba było długo czekać na kontynuowanie ostrzału bramki Ajaccio. Gospodarze czuli się swobodnie i mieli ochotę pobawić się z bezradnymi rywalami. Hugo Ekitikie dostarczył piłkę Kylianowi Mbappe, a ten przebił się ze swoim uderzeniem na 3:0 przez dwóch obrońców oraz golkipera. Było po zawodach, a jedyna niewiadoma dotyczyła wymiaru kary dla Ajaccio.

W 54. minucie Kylian Mbappe miał już dublet na koncie. Francuz oddał efektowne uderzenie na 4:0 pod poprzeczkę. Piłka dotarła do niego po dalekim podaniu, z którym nie poradził sobie obrońca Ajaccio. Kylian Mbappe nie zastanawiał się nawet sekundę nad sposobem zakończenia ataku.

Coraz więcej paryżan miało ochotę na zdobycie swojego gola. W 73. minucie pod pole karne przeciwnika ruszył Marquinhos i wypracował sobie miejsce do oddania strzału po wymianie podań z Vitinhą. Obrońca zachował się jak napastnik i poprawił wynik na 5:0. Po drodze pomógł mu rykoszet od Mohamedda Youssoufa.

Drużyny dokończyły mecz dziesięciu na dziesięciu. Nie wiadomo dlaczego, ale na kwadrans przed końcem rozstrzygniętego meczu doszło do awantury na połowie Ajaccio. Sędzia wycenił zachowanie Achrafa Hakimiego oraz Thomasa Manganiego na czerwone kartki. Piłkarze skoczyli sobie do gardeł i rękoczynami chcieli wyjaśnić sobie nieporozumienie.

Paris Saint-Germain - AC Ajaccio 5:0 (2:0)
1:0 - Fabian Ruiz 22'
2:0 - Achraf Hakimi 33'
3:0 - Kylian Mbappe 47'
4:0 - Kylian Mbappe 54'
5:0 - Mohamed Youssouf (sam.) 72'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Marquinhos, Sergio Ramos, Danilo (70' El Chadaille Bitshiabu) - Achraf Hakimi, Marco Verratti (64' Vitinha), Fabian Ruiz (64' Renato Sanches), Juan Bernat (83' Warren Zaire-Emery) - Lionel Messi, Hugo Ekitike (83' Carlos Soler), Kylian Mbbappe

Ajaccio: F. Sollacaro - Mohamed Youssouf, Cedric Avinel, Clement Vidal, Ismael Diallo (71' Mickael Alphonse) - Mickael Barreto (82' Florian Chabrolle), Vincent Marchetti, Thomas Mangani, Mathieu Coutadeur (63' Moussa Soumano), Kevin Spadanuda (63' Ivane Chegra) - Mounaim El Idrissy (63' Riad Nouri)

Żółte kartki: Marquinhos (PSG) oraz Marchetti (Ajaccio)

Czerwone kartki: Achraf Hakimi (PSG) /77' - za niesportowe zachowanie/ oraz Thomas Mangani (Ajaccio) /80' - za niesportowe zachowanie/