Znamy drugiego finalistę baraży o Premier League. Przesądził jeden gol

0:0 w pierwszym meczu u siebie i 1:0 po paru dniach na wyjeździe. Coventry City pokonało Middlesbrough w półfinale baraży o Premier League i w decydującym meczu na Wembley zagra z Luton Town o awans do elity.

Tomasz Galiński
piłkarze Coventry City - Viktor Gyokeres (z lewej) i Gustavo Hamer Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: piłkarze Coventry City - Viktor Gyokeres (z lewej) i Gustavo Hamer
Podczas gdy w Manchesterze trwał półfinał Ligi Mistrzów, w oddalonym o niespełna 200 kilometrów na północ Middlesbrough odbywał się półfinał... baraży o Premier League.

Middlesbrough rywalizowało z Coventry City o przepustkę do finału. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis, co zwiastowało olbrzymie emocje w rewanżu. Okazało się jednak, że z dużej chmury mały deszcz, bo spotkanie było - delikatnie rzecz ujmując - dość przeciętne. Początkowo minimalną przewagę mieli gospodarze, natomiast nie przekładało się to na konkrety.

Na boisku działo się stosunkowo niewiele. W drugiej połowie zaczęli dochodzić do głosu przyjezdni. Wysłali dwa, może trzy ostrzeżenia ekipie Middlesbrough, ale ci dalej grali dość nonszalancko w defensywie. W końcu zostali skarceni. W 57. minucie błąd popełnił Zack Steffen, który niepotrzebnie wychodził z bramki. Do piłki doszedł Gustago Hamer, kiwnął obrońcę, poczekał, popatrzył i pewnym strzałem dał drużynie z Coventry prowadzenie. Czasu na zmianę wyniku pozostawało sporo, lecz futbolówka więcej razy do siatki już nie wpadła.

W finale baraży o Premier League Coventry City zagra z Luton Town, który w swoim półfinale pokonał Sunderland 3:2 (1:2, 2:0). I taki zestaw raczej nie może dziwić, bo to trzecia i czwarta drużyna fazy zasadniczej.

Middlesbrough - Coventry City 0:1 (0:0)
0:1 Gustavo Hamer 57'