Policja reaguje ws. ataku na gwiazdę Realu. Trzech mężczyzn trafiło do aresztu

Vinicius Junior podczas wyjazdowego meczu Realu Madryt z Valencią miał paść ofiarą rasistowskich wyzwisk ze strony kibiców gospodarzy. Hiszpańska policja dokonała pierwszych zatrzymań.

Piotr Bobakowski
Vinicius Junior PAP/EPA / EPA/Biel Alino / Na zdjęciu: Vinicius Junior
Trzech młodych ludzi z Walencji i okolic, w wieku od 18 do 21 lat, zostało we wtorek (23 maja) aresztowanych przez policję pod zarzutem obrazy na tle rasistowskim napastnika Realu Madryt Viniciusa Juniora. Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 maja) w trakcie meczu LaLiga - podał dziennik "Marca".

Gazeta ustaliła, że dwa z aresztowań miały miejsce w Walencji, a trzecie w pobliskiej gminie. Wszyscy zatrzymani to obywatele Hiszpanii.

Policja oficjalnie wszczęła postępowanie karne wobec tych osób. Śledczy sprawdzą, czy zniewagi pod adresem gwiazdora Realu mogły stanowić przestępstwo z nienawiści.

Zatrzymani mężczyźni po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni do domu. Wcześniej zostali poinformowani o konieczności stawienia się w sądzie w przypadku ewentualnego procesu. Dochodzenie policyjne, w którym uczestniczy klub z Estadio de Mestalla, jest w toku.

Sędzia meczu Valencia - Real (1:0) Ricardo de Burgos Bengoetxea przerwał zawody na ok. dziewięć minut, kiedy brazylijski piłkarz Królewskich zgłosił mu, że usłyszał rasistowskie wyzwiska dobiegające z trybun (więcej TUTAJ).