Tego nie mogło zabraknąć. Tak Real Valladolid powitał FC Barcelonę

FC Barcelona jest już pewna mistrzostwa Hiszpanii, które zdobyła po czterech latach posuchy. Stąd też Real Valladolid powitał Blaugranę szpalerem.

Jakub Fordon
szpaler piłkarzy Realu Valladolid dla zawodników FC Barcelony Getty Images / Angel Martinez / Na zdjęciu: szpaler piłkarzy Realu Valladolid dla zawodników FC Barcelony
Już przy okazji wyjazdowe spotkania z Realem Sociedad, FC Barcelona otrzymała szpaler od rywali. To efekt zdobycia mistrzostwa Hiszpanii, z którego Duma Katalonii może cieszyć się po czterech latach oczekiwania.

To już tradycja, że urzędujący mistrz jest tak witany przez rywali. Piłkarze ustawiają się po dwóch stronach, a przy wejściu na boisko przeciwników, oklaskują ich i zbijają z nimi piątki, gratulując osiągnięcia.

Nic nie zmieniło się w kolejnym spotkaniu z udziałem Blaugrany. Na wtorek, 23 maja, zaplanowano wyjazdowe starcie Barcy z Realem Valladolid. Początek tego meczu był taki sam jak w przypadku rywalizacji klubu Roberta Lewandowskiego z drużyną z San Sebastian.

Trzeba jednak powiedzieć wprost, że przyjazny gest ze strony piłkarzy Realu spotkał Barcelonę tylko przed początkiem meczu. Po pierwszym gwizdku tak miło już nie było. Gospodarze już w drugiej minucie objęli prowadzenie.

Ostatecznie po 22. minutach miejscowi mieli już dwubramkową przewagę. I właśnie z wynikiem 2:0 obie ekipy zeszły na przerwę. Niebawem rozpocznie się druga połowa tego pojedynku.