Polacy zagrali w finale Pucharu Grecji. Cieszy się jeden z nich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: piłkarze AEK Ateny
Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: piłkarze AEK Ateny

Damian Szymański i Tomasz Kędziora spotkali się w finale Pucharu Grecji. Konfrontacja, rozgrywana bez publiczności na trybunach, zakończyła się zwycięstwem 2:0 AEK-u Ateny z PAOK-iem Saloniki.

Damian Szymański został piłkarzem AEK-u Ateny w 2020 roku, a przeniósł się do stołecznego zespołu z Achmata Grozny. Na początku na zasadzie wypożyczenia, a następnie po transferze definitywnym wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie.

W środę Damian Szymański i jego kompani wywalczyli Puchar Grecji. Polak grał przez nieco ponad godzinę, a o zwycięstwie AEK-u zdecydowały uderzenia Harolda Moukoudiego w 26. minucie oraz Paolo Fernandesa w końcówce spotkania. PAOK Saloniki nie potrafił odpowiedzieć ani jednym skutecznym atakiem. AEK poradził sobie, choć już w 6. minucie stracił piłkarza z powodu czerwonej kartki i przez prawie całe spotkanie grał w dziesięciu.

Po stronie pokonanych zagrał Tomasz Kędziora, który dołączył do PAOK-u po latach spędzonych w Dynamie Kijów. Kędziora był zmiennikiem dopiero w 86. minucie.

Finał Pucharu Grecji rozegrano ostatecznie w Wolos bez udziału publiczności, choć powstał nawet pomysł przeniesienia całego wydarzenia do Polski. Za sędziowanie odpowiadał doświadczony Felix Brych z Niemiec.

Czytaj także: Zinedine Zidane z priorytetem na przyszłość. Ten klub chce prowadzić Francuz Czytaj także: Paulo Sousa radzi sobie we Włoszech. Zapracował na nowy kontrakt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Damian Szymański powinien dostać powołanie do reprezentacji Polski?