Błysk gwiazd. We Francji koronowano mistrza

Nie było to wejście na tron z przytupem, ale zadanie zostało wykonanie. Paris Saint-Germain zostało mistrzem Francji dzięki remisowi 1:1 z RC Strasbourg Alsace. Jedyny gol dla faworyta był efektem ataku Kyliana Mbappe oraz Lionela Messiego.

Radość piłkarzy Paris Saint-Germain PAP/EPA / Teresa Suarez / Radość piłkarzy Paris Saint-Germain
Piłkarze z Paryża rozgrywali na początku meczu i atakiem pozycyjnym próbowali dostać się w pobliże bramki gospodarzy. Sposobem na tworzenie sytuacji podbramkowych były podania w kierunku Kyliana Mbappe, jednak do czasu futbolówka nie słuchała reprezentanta Francji.

Pierwszą szansę na gola mieli paradoksalnie gospodarze, którzy mogli wykorzystać nieporozumienie z udziałem Gianluigiego Donnarummy. Piłka przeturlała się blisko linii bramkowej, ale nie znalazła się w siatce po sytuacyjnym uderzeniu.

Kylian Mbappe zaczął być poirytowany małą liczbą sytuacji podbramkowych faworyta i w 29. minucie próbował solowo przedostać się pod bramkę. W ostatnim momencie interweniowali gracze ze Strasburga. Paris Saint-Germain miało jeszcze szansę na zdobycie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale uderzenie Renato Sanchesa zostało poskromione przez Matza Seelsa.

W 35. minucie podniosła się wrzawa na trybunach, ponieważ gospodarze domagali się przyznania im rzutu karnego. Ani sędzia na murawie, ani jego pomocnicy przed monitorami nie dostrzegli nieprzepisowego zagrania ręką gracza Paris Saint-Germain.

Ekipa ze Strasburga naciskała i przed zejściem na przerwę miała jeszcze jedną szansę na zdobycie prowadzenia. Po potężnym uderzeniu zza pola karnego piłka trafiła w słupek w bramce Gianluigiego Donnarummy. Paryżanie dostali dużo ostrzeżeń od przeciwnika przed zmianą stron.

Bezpośrednio po przerwie paryżanie nie przejęli inicjatywy. Momentami można było odnieść wrażenie, że zdobycie punktu jest szczytem oczekiwań faworyta. Gracze ze stolicy Francji igrali jednak z ogniem, ponieważ jeden skuteczny atak przeciwnika mógł odłożyć świętowanie mistrzostwa Francji.

W 59. minucie PSG uspokoiło sytuację golem na 1:0. Podanie z drugiej linii trafiło do ustawionego na wysokości pola karnego przeciwnika Kyliana Mbappe. Francuz przytomnie utrzymał się przy piłce i poczekał na wbiegającego w pobliże bramki Lionela Messiego. Argentyńczyk uderzył pod poprzeczkę i Matz Sels musiał sięgnąć po futbolówkę do siatki. Niewiele to zapowiadało, ale faworyt zdobył prowadzenie.

Gospodarze potrzebowali zmian do przerwania niemocy strzeleckiej. W 79. minucie rezerwowy Kevin Gameiro doprowadził do remisu 1:1 nieco przypadkowym uderzeniem. Doświadczony piłkarz znalazł się w dobrym miejscu i przytomnie wykonał dobitkę strzału zatrzymanego przez Gianluigiego Donnarummę. Na tyle było stać ekipę ze Strasburga i skończyło się podziałem punktów.

RC Strasbourg Alsace - Paris Saint-Germain 1:1 (0:0)
0:1 - Lionel Messi 59'
1:1 - Kevin Gameiro 79'

Strasbourg: Matz Sels - Lucas Perrin, Ismael Doukoure, Gerzino Nyamsi - Colin Dagba (66' Dimitri Lienard), Ibrahim Sissoko (75' Kevin Gameiro), Morgan Sanson, Frederic Guilbert - Habib Diarra, Habib Diallo, Jean-Ricner Bellegarde

PSG: Gianluigi Donnarumma - El Chadaille Bitshiabu, Sergio Ramos, Danilo - Warren Zaire-Emery, Vitinha (84' Carlos Soler), Marco Verratti, Renato Sanches, Juan Bernat - Lionel Messi, Kylian Mbabppe

Żółte kartki: Diarra (Strasbourg) oraz Vitinha, Verratti (PSG)

Sędzia: Jerome Brisard

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain wygra w tej dekadzie Ligę Mistrzów?