Już po wszystkim. Ronaldo po raz kolejny bez mistrzostwa

Transfer Cristiano Ronaldo miał sprawić, że Al-Nassr sięgnie po mistrzostwo Arabii Saudyjskiej. Już jednak wiadomo, że tak się nie stanie, a wszystko przez kolejną wpadkę.

Robert Czykiel
Cristiano Ronaldo Getty Images / Khalid Alhaj/MB Media / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo ostatni raz cieszył się z krajowego mistrzostwa w 2020 roku. Wtedy sięgnął po tytuł z Juventusem. Portugalczyk liczył, że kolejne trofeum dołoży do kolekcji w tym sezonie, bo z takim zamiarem przechodził do saudyjskiego Al-Nassr .

W sobotę ostatecznie się wyjaśniło, że drużyna "CR7" nie zajmie pierwszego miejsca. Al-Nassr znowu niemiło zaskoczyło swoich fanów, remisując na wyjeździe ze znacznie niżej notowanym Al-Ittifaq Dammam 1:1.

Wicelider po pierwszej połowie przegrywał po golu Youssoufa Niakate. Goście wyrównali jedenaście minut po przerwie za sprawą Luiza Gustavo.

Wpadkę Al-Nassr wykorzystał Al-Ittihad FC, który pokonał na wyjeździe Al-Feiha 3:0 i dzięki temu został nowym mistrzem Arabii Saudyjskiej. Do końca sezonu została jeszcze jedna kolejka, a przewaga na drugim zespołem wynosi pięć punktów.

Ronaldo w saudyjskiej ekstraklasie rozegrał 16 meczów i strzelił 14 bramek. Portugalski gwiazdor niedawno przyznał między wierszami, że myśli o kolejnym sezonie w Al-Nassr. Pojawia się jednak wiele plotek, że może skrócić swój pobyt w Arabii Saudyjskiej i latem wróci do Europy.